Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ihatnék meg napi 2-3...

Hogyan ihatnék meg napi 2-3 liter vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy különösebb problémám hogy nem tudok sok folyadékot inni és nem is kívánja a szervezetemet,ha másokkal vagyok esetleg vendégségbe akkor látom,hogy mindenki kb 6x iszik amíg én 1x vagy annyiszor sem. Miért van ez így? Ha iszok akkor is nehezen tudok meginni egy 2decis üdítőt. Múltkor próbáltam erőltetni pár napig ment azt hittem rászokok majd de nem így lett. Egyébként más kisgyerek korom óta ilyen vagyok csak kb 1 éve vettem észre,hogy ez nem normális.Segítsetek,mert olvastam,hogy fontos. Valakinek tapasztalat? Vagy ha vízzel nem is akkor mit vigyek a szervezetembe? Szénszavas üdítők is érnek?



#kevés folyadék bevitel
2013. nov. 8. 13:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Volt amikor elfelejtettem inni és este jutott eszembe akkor ittam egy pohár vizet.:/
2013. nov. 8. 13:32
 2/16 anonim ***** válasza:
sort igyal, abbol nagyon sokat meg lehet inni.
2013. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tudod...sós kaja->több ivás.
2013. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom,de a sós nem káros? Azaz a sok sós élet fogyasztása?
2013. nov. 8. 13:55
 5/16 A kérdező kommentje:
étel* :/
2013. nov. 8. 13:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Sóra szüksége van a szervezetednek, pont hogy nem káros. Rengeteg folyadékot juttatsz az ételekkel is a szevezetedbe.
2013. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a sós kaja nem károsabb, mint a szénsavas üdítők. Nem muszáj ennyi folyadékot inni, ha mindig keveset ittál akkor ez lehet normális is, csak ezért nem kell napi 3 litert meginnod. Az üdítő, pláne a szénsavas pedig nem víz, hanem egy mesterséges, ízesített, színezett, ráadásul szénsavas lötty. Ha abból akarsz meginni napi 2-3 litert, akkor még többet is ártasz magadnak. Egyébként a leves is folyadéknak minősül, tehát ha mondjuk mindennap eszel valami levest, akkor annyira nem vészes, hogy keveset iszol.


Próbálj vizet inni, legolcsóbb ásványvizek is teljesen jók, inkább, mint a csapvíz. Mondjuk evés előtt igyál meg egy pohár vizet, akkor úgyis éhes vagy, csak döntsd magadba. Ha nem megy a kortyolgatás, akkor amikor eszel előtte vagy utána igyál meg 2-3 deci vizet.

2013. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:)
2013. nov. 8. 14:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Az ajánlott vízmennyiség felejtős. Annyit iszol, amannyi még jólesik.
2013. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Üdítőket ne igyál, mindben cukor van, nem is kevés. Hány kiló vagy?
2013. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!