Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El lehet érni valahogy, hogy...

El lehet érni valahogy, hogy többé ne menstruáljak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert gyereket sem szeretnék.
2016. jan. 1. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Úgy tudom műtét van rá, de azt nem végzik egy bizonyos kor alatt, illetve ameddig nincs akárhány kölyköd.

Én is szívesen megcsináltatnám..

2016. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
BM, nekem öt hónapig kimaradt, azt hittem, megorulok, mi van, ha nem jön vissza, és nem szulhetek, cserélünk?
2016. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Művi meddővé tétel. De ez komoly műtét.

És Magyarországon nem engedélyezik, ha nincs gyereked.

2016. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Utánanéztem, csak akkor lehet megcsináltatni, ha van 3 gyereked, vagy elmúltál 40. -.-"
2016. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem véletlen, hogy ezeket a beavatkozásokat nem engedélyezik akárkinek. Lehet, hogy te x éves korodban úgy döntesz, hogy sose akarsz gyereket, de évek múlva megismerkedsz életed szerelmével, és meggondolod magad ez ügyben.

Ami pedig a menstruációt illeti: részét képezi az egészséges női test működésének, akár tetszik, akár nem. Ha komoly fájdalmakkal jár, az kezelhető, de nem úgy, hogy megszüntetik teljesen a vérzést.

2016. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Művi meddővé tétel csak a petevezeték elkötését jelenti, a menstruációt nem érinti.

A menstruációt hormonháztartásra ható gyógyszerekkel fel lehet függeszteni, vagy műtét útján, méheltávolítással véglegesen megszüntetni. Ennek azonban megvannak a kritériumai, csak úgy nem hozzáférhető egyik módszer sem.

Ha te vagy a súlyosan dysmenorrheás lány, írtuk már párszor, hogy vizsgáltasd ki magad endometrosis irányába.

2016. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tettem fel erről soha kérdést, szóval biztos nem én vagyok az


27 vagyok, nem szeretnék se kapcsolatot, se gyereket. Ez egy nagyon átgondolt döntésem.

2016. jan. 1. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:

a megszakítás nélküli fogamzásgátlószediés miatt elvileg csak pecsételésed lesz néha. ennek a mellékhatásairól persze orvost kérdezz, úgyis ő írja fel.


a másik hormonos lehetőség a mirena vagy más hormonos spirál. sokan arról számolnak be, hogy fokozatosan teljesen elmarad a vérzés.


engem amúgy megnyugtat, hogy van, pedig én se tervezek gyereket.

2016. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Mivel művi úton nem vállalnának el (nehogy már te dönthess a saját tested felől, ugyan, ugyan...), maximum annyit tudsz tenni, hogy lefogysz arra a szintre, amikor a szervezeted leállítja a menstruációt.
2016. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Dönthet a saját teste felől, az orvos viszont gyógyításra, nem pedig indokolatlan csonkításra tett esküt. A tb sem köteles ezt finanszírozni.

Kérdező, ha nem akarsz gyereket, akkor ne szexelj, vagy használj valamilyen fogamzásgátló módszert, válogathatsz köztük.

2016. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!