Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok tampont? Nem...

Használhatok tampont? Nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Még csak 13 éves vagyok nem olyan rég jött meg, de nagyon zavar a betét bármit csinálok érzem ahogy folyik a vér.Ezért szeretnék tampont használni.Ez ilyen korban nem fáj?

2016. jan. 8. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha még csak most kezdtél menstruálni, akkor hidd el, hogy neked még a betét sokkal jobb. Kitapasztalod a saját vérzésedet és utána majd ha már tisztában vagy vele, hogy mi hogy működik nálad, akkor már mehet a tampon is.

Amúgy 13 évesen is használhatsz tampont, bár mondod, ennyi idősen és kezdőként én biztos nem ajánlanám, meg az megint más helyzet, hogy egyáltalán tudod-e használni. Nagyon sokan nem tudják használni, nem tudják rendesen felhelyezni, vagy éppen fájdalmas a használat náluk.

2016. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tampon valóban kényelmesebb, mint a betét, és ha jól rakod fel, akkor nem is fájhat, de most még én sem ajánlanám. Fontos, hogy megtapasztald, melyik napon milyen erős a vérzésed, milyen állagú, stb. Mindenkinek meg kell ismernie a saját vérzését, hogy később könnyen észrevegye, ha valami nem olyan, mint máskor. Tamponhasználattal ezeket nem látod, nem érzed igazán.

Éjszakára illetve otthon pedig én harminc-egynehány évesen sem használok tampont, mert az állandó huzamos tamponhasználat irritálhatja a méhszájat, hozzájárulhat a méhszájseb kialakulásához.

Tudom, hogy zavaró érzés, de meg lehet szokni!

2016. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából 16 éves koromtól 30-ig használtam tampont, utána az intim torna trénerem javaslatára váltottam a betétre, egyáltalán nem kényelmetlen, csak meg kell találni a neked megfelelőt, rengeteg méretet és nedvszívó képességút lehet kapni, a márkák is különbözőek. A tampon hátrányai: nem tesz jót a hüvely izomzatának, mivel folyamatosan feszít, ha nem otthon cseréled az sokszor nem higiénikus, betegséget is lehet tőle kapni, bár az nagyon ritka. A te döntésed, de talán ilyen fiatalon nem kellene, csak ha indokolt (nyaralás, stb.). Ha mindenképpen tampon kell, akkor pedig a minit válaszd.
2016. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is 13 évesen használtam először tampont, de csak minit, azzal nem volt gond.

18/L

2016. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!