Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruáció,...

Rendszertelen menstruáció, hajhullás, szőrösödés mi lehet ha nem pcos?

Figyelt kérdés
Már 1 éve hogy emiatt orvoshoz mentem,petefészek cisztám nem volt csak meg nem érett tüszők , fogamzásgátlót kaptam rá , most tartok a 3. Fajtánál mert nem nagyon hatnak a tünetekre egyebkent súlyproblémáim nincsenek .... egyre lehangoltabb vagyok emiatt itt vagyok 19 évesen most kéne a legboldogabbnak lennem,ismerkedni de mindez visszatart....
2016. jan. 9. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a fogamzásgátló hormon miatt vagy rosszkedvű. Nagyon bezavar az idegrendszerbe.
2016. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg nem érett tüszők, apró folliculusok láncszerűen elhelyezkedve a a petefészekben pont hogy PCO... Én is PCOS vagyok, sose volt olyanom, hogy egy nagy ciszta. Hanem sok-sok apró.


Keress fel endokrinológust, a hormonokhoz a nőgyógyász csak áttételesen ért. Nagyon PCO-ra vall minden tüneted... Kéne inzulinvizsgálat, pajmirigyvizsgálat, stb. stb., de ez nem az nődoki reszortja.

2016. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2.nak igaza van! Endokrinológushoz menj, é ne szedj fogamzásgátlót, az kezeletlen PCOS-re csak rossazbbat tesz!! Először meg kell nézni hogy áll az inzulin, a pajzsmirigy, és ha ezek kezelve vannak akkor jöhet a hormonális kezelés.... És pont ez a PCOS, nekem is az van.. Nézz utána, ez egy tünetegyüttes, és pont ezek a tünetek: rendszertelen menstruáció, fáradékonyság, levertség, szőrösödés, hajhullás, körömgyengeség.. Pajzsmirigyalulműködés is fennáll a tünetek alapján, a PCOS miatt meg inzulinrezisztencia is.
2016. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!