Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fáj ha a nőgyógyász kézzel...

Fáj ha a nőgyógyász kézzel vizsgál meg? Melyik a legrosszabb nőgyógyászati vizsgálat? És miért?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem fájdalmas, csak a szituáció kellemetlen. Állítólag a hüvely ultrahang nagyon kellemetlen, de olyat nem csinálnak rutin vizsgálatkor.
2010. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem fáj semmi!A hüvelyi UH-val engem is riogattak,de még csak kellemetlennek sem mondanám.

Persze az én dokim,akármivel is vizsgál(kéz,Uh stb)mindig tesz rá sikosító félét...de ne aggódj nem fáj semmi.

2010. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Kézi vizsgálat elött valamivel kitágít? Vagy csak úgy felnyúl?Vagy ez hogy zajlik?
2010. márc. 26. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj egyáltalán. Nem jó, de nem rossz. Semmilyen, ez rá a legjobb szó.
2010. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy csak simán felnyúl két ujjal, meg olyan is, hogy egy ilyen fém eszközt berak, és az szétnyit annyira, hogy be is lásson. Ez sem fáj, csak nem kellemes, meg nekem mindig van egy olyan parám, hogy majd valahogy odacsípődik a bőröm, pedig ez lehetetlen, csak én mindig bebeszélek magamnak ilyeneket.

A hüvelyi ultrahang szerintem nem jó. Nem fáj, csak nem szeretem. Ugye bekenik azt az izét síkosítóval, mielőtt felhelyezik és olyan hideg, meg vizsgálat után még egy órával is olyan zselésnek éreztem magam belül. Persze utána jöttem is haza tusolni, de amíg haza nem értem, idegesítő volt.


Szóval attól ne félj, hogy fájni fog, inkább csak kellemetlen dolgok vannak, de nem fájdalmasak.

2010. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom elhanyagolható, szinte semmi. Viszont az az egész helyzet, hogy ott fekszel kiterítve,kiszolgáltatva, miközben egy vadidegen nyúlkál benned az szörnyű, nekem minden porcikám tiltakozik az egész ellen. A kézi vizsgálat az úgy zajlik hogy két ujját a hüvelyedbe vezeti az orvos miközben a másik kezével a hasadat nyomkodja. A rákszűrésnél pedig egy műszert tesz fel amit szétnyitva elválasztja egymástól a hüvely falait és megnézi a méhszájadat, majd egy pálcikával kenetet vesz.
2010. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 26. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:
semelyik egyszerű vizsgálat sem fáj, és még csak nemis kellemetlen a szituáció, és szégyenkezésre sem ad okot semmi. én nemtom mit paráznak ennyit ezen egyes nők....én úgy megyek nőgyógyászhoz, mint háziorvoshoz. soha semmi kellemetlenségem nemvolt még, nemminden nőgyógyász kedves, csakúgy mint nemminden háziorvos v akármilyen orvos kedves, ezt megkell szokni. ha nemjönbe, másikhoz kell menni.
2010. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor örülj, hogy te nem vagy olyan, aki kellemetlennek érzi a dolgot. Én nem úgy értettem, hogy kellemetlen, hogy szégyenlős vagyok, mert mióta szültem, abszolút nem vagyok az. Én arra értettem, hogy kellemetlen, hogy az érzés, ahogy vizsgál a doki, az zavaró. Nem fájdalmas, csak szimplán egy olyan érzés, amit nem szeretnék hosszú távon érzékelni. Pl. tök emlékszem rá, amikor kicsi voltam, anyukám orrszívóval tisztította az orromat. Az sem fájdalmas csak kellemetlen. Na kb. így kellemetlen a nőgyógyászati vizsgálat is.
2010. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hú,nekem nagyon gáz volt az első vizsgálat..

Bementem,beültem a székbe a doki(idős férfi) egyből felnyúlt,nagyon kellemetlen volt,és nekem fáj.Majd a kacsával is felnyúlt,és kenetet vett,ami nagyon kellemtlen volt,és fájdalmas.Majd megvizsgálta a mellem,össze-vissza tapogatta meg nyomkodta,és valami eszközzel fel is emelte.Majd két hét után vissza mentem az eredményért,és közölte,hogy kezelésekre kell járnom.No comment.

2014. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!