Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vesemedence gyulladás 10...

Vesemedence gyulladás 10 évesnél. Miért van szükség a sok gyógyszer mellé kúpra is?

Figyelt kérdés
Sajnos vesemedence gyulladása lett a 10 éves kislányomnak. Sugárzott neki a fájdalom még a lábába is, alig tudott menni. Elvittem szakrendelésre antibiotikumos kezelést kap, valamint fájdalomcsillapító gyógyszert és írtak fel neki kúpot is, amit a hüvelyébe kell feltenni minden este lefekvéskor.Valami olyasmit magyarázott az orvos, hogy az antibiotikum végett feltétlenül szükség van rá. Hát tegnap este kihagytuk, mert nem akarta magának csinálni, én meg nem csináltam még ilyet, csak egész kis korában adtam kúpot , de a kkor is a fenekébe. Ez pedig más azért. Mi lesz, ha kihagyjuk? Vagy ha muszáj, akkor hogy tegyem fel neki, hogy ne fájjon? Mennyi idő alatt múlik el?Köszi a segítséget előre is.

2016. jan. 20. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Felülfertőződés miatt jobb ha kapja. Mármint ha szeretnél unokákat.
2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Az antibiotikum a hüvely normális flóráját is felborítja, mivel nem tud válogatni a hasznos és káros baktériumok között. Ha a hüvelyben élő baktériumok elpusztulnak, annak hüvelygyulladás, gombás fertőzés lehet a következménye. A kúpot úgy kell felhelyezni, mint a tampont. Gondolom nem kellemes, de ha az orvos indokoltnak tartja, akkor ne hagyjátok ki.
2016. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este sem volt hajlandó magának megcsinálni, ezért ma valószínű, hogy én fogom neki, bár nem szívesen, de muszáj lesz sajnos. Csak egy kicsit tartzok tőle.
2016. jan. 20. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Nedvesítsd meg kicsit a kúpot, úgy könnyebben felmegy.
2016. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy meddig kell felnyomni, de ha addig ameddig a tampont akkoor azt is megcsinalhatod, hogy beteszed a hüvelyébe es a kisujjaddal nyomod fel neki. Talan ezzel okozol neki a legkisebb fájdalmat mivel az a legkisebb ujjad. De mondd meg neki hogy ezzel nem jar a legjobban ha neked kell.
2016. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez azért furcsa! Szájon át szoktak adni ilyen kislánynak probiotikumot. Nekem is volt a lányok ennyi idősen beteg, és kellett szednie antibiotikumot, de hüvelykúpot nem kapott mellé. Meg kellene kérdezni a dokit, hogy ezt hogy lehet kivitelezni?
2016. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos nekünk is volt ilyen, hogy azt kellett használni az orvos rendelésére. Semmi gond nem volt vele, azon kívül, hogy kellemetlen a szitu. Használjátok mindenképp, mert baj lehet. Szépen magyarázd el neki, hogy a nőknél sajnos többször van ilyen, hogy ezt kell használni. A legkönnyebben pedig úgy tudjátok csinálni, hogy lefekvés előtt megkéred, hogy húzza fel a lábait, amennyire csak tudja. A kúpot egy kicsit megnedvesíted szétnyitod a szeméremajkakat és óvatosan de határozottan felnyomod. Utána már ne keljen fel. A bugyiba meg egy tisztasági, aztán ennyi. Szörnyűnek hangzik, de egy pillanat az egész, nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Remélem tudtam segíteni.
2016. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!