Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édesanyámat február közepén...

Édesanyámat február közepén műtik, de a doki már megcsináltatott minden labort. Én úgy tudom, hogy műtétek előtt csak max. Két hetesek lehetnek a laboreredmények. Helyesen jár el a doki?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában elmondják, hogy mikor menj a vizsgálatokra. Mi is kiadjuk előre a papírokat, hogy ezért ne kelljen újra jönni. A betegek egyik fülén be, a másikon meg ki. Mennek még aznap...
2016. jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több helyen max. egy hónapos eredményt fogadnak el.

Anyukád nem hallotta félre, mikor is kell mennie a laborba? Biztos?

Melyik orvos csináltatta most meg a labort, a műtétet végző vagy a háziorvos?

Ha a háziorvos csináltatta meg, akkor felhívnám a műtétet végzőt, mondanám neki a vérvétel időpontját és ha úgy gondolja, újabb vérvételt javasol X napon. A beutalót a háziorvos is adhat újra, csak mondani kell a műtétet végző álláspontját.

Ha a műtétet végző csináltatta már most meg a labort, akkor is felhívnám, őt, hogy a labor X napon volt, a műtét X napon lesz és nem gond ez? Előfordul, hogy az orvosnak máshol járnak a gondolatati vagy elnéz dátumot és rosszul utasít pl. egy labor X napon történő elvégzésére.

Az orvos fogja tudni megmondani vagy a kórházban lévő főnővért is kereshetitek telefonon, mert sok esetben ők is tudják a választ, teendőket erre is. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én december elején kaptam a beutalókat, és most volt a műtétem. A beutalók átadásakor mondták, hogy elég, ha majd január elején megyek vérvételre.

De a két hetes laboreredmények azok még simán mérvadók, olyan gyorsan nem változik a vérkép! A lényeges tudnivalókat, a betegséggel összefüggő dolgokat meg úgyis megvizsgálják újra, közvetlenül a műtét előtt.

2016. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A műtést végző orvos küldte el most a laborvizsgálatokra,mivel 2 hét szabira megy.Február 18-án fogja műteni mellproblémával.
2016. jan. 21. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a beutalót adta most a sebész, mert szabira megy? S már át is nézte a laborleleteket???
2016. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!