Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoscopia műtét? Mire...

Laparoscopia műtét? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász ezt a műtétet javasolja, 2 hét múlva kell visszamennem UH kontrollra, addig Apranaxot kell szednem.

Mikor kell bemennem a műtétre? Meddig kell táppénzen maradnom? Nem volt még soha műtétem!



2016. jan. 21. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A műtétet altatásban végzik. Ha sikerül mindent előtte elintézned (labor stb), sok helyen elég a műtét reggelén befeküdnöd. A műtét során felfújják gázzal a hsüreget és optika segítségével dolgoznak. Általában 2-3-4 kis "lyukat" ejtenek. Attól függően mit kell csinálni (csak diagnosztika, cysta stb). Van amikor még drainet sem hagynak benn, van amikor tesznek. Általában 2-5 nap kórház, ha minden jól megy. A részletekről nyugodtan kérdezd meg az orvosodat.
2016. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miert kell a mütet? Nekem diagnosztikus laparoszkopiam volt, vagyis csak bekukucskaltak a hasamba, hogy miert nem jön össze a baba, es atjarhatosagi vizsgalatot vegeztek. Mivel endometriosist is talaltak, ezeket a foltokat leegettek. Nemetorszagban ezt egynapos sebeszet kereteben vegeztek, vagyis a mütet reggelen kellett bemennem es 4 oraval az ebredes utan mar aznap hazamehettem. Elkepzelhetönek tartom, hogy Magyarorszagon mindenkepp be kell feküdni. Ket helyen vagtak kis lyukat, a köldökömben es a szemeremcsontom felett, drain nem volt. Az elsö ket-harom nap nagyon faradt voltam, hamar kimerültem mindentöl, de a negyedik naptol mar kutya bajom sem volt. Egy het mulva volt a varratszedes, aznap reggel mar mentem is tanfolyamra (akkor nem dolgoztam epp, hanem napi 5 oras tanfolyamra jartam). Ne izgulj, abszolut nem volt veszes, az altatas sem volt rossz! En nagyon kellemesen csalodtam, mert elötte en is feltem.
2016. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bal oldali ováriális ( sűrű bennékű) képletem van, sajnos muszáj a műtét, ez a 2 hét is csak gondolkodási idő, amíg szedem a gyógyszert :(
2016. jan. 21. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, csak a jobb oldalon. Reggel mentem be, délelőtt, altatásban végezték a műtétet. A köldökömben csináltak egy kicsi vágást, azon ment be a kamera. A bugyivonal alatt meg 3 másik pici vágást. 1-1 öltéssel összevarták, 5 nap múlva mentem varratszedésre. Gyorsan begyógyultak.

A műtét éjszakájára még bent tartottak, másnap reggel jöhettem haza. Utána kicsit ramatyul érzed magad, nehéz kiegyenesedni, de 4-5 nap lábadozás után már minden oké! Azért ha teheted, menj egy hét táppénzre, jó az, ha kipihenheted magad. (Fizikai meló esetén akár még több időre.)

Teljesen szőrtelenítve menj, hogy ne a nővérek borotváljanak! Előző nap éjfél után már sem enni, sem inni nem szabad.

Nekem is a cisztát vették le, meg pár összetapadást is oldani kellett.

Hol lesz a műtéted?

2016. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és sem drain, sem katéter nem volt. Betoltak a műtőbe, egy órával később a kórházi ágyon ébredtem, 4 kis ragtapasszal a hasamon. Két órát nem szabad felkelni, az alatt még belédcsorog egy infúzió. Ha az eltelt, akkor lehet elkezdeni (lassan) iszogatni, felkelni. Érdemes kicsoszogni a wc-re, ami nem lesz egy leányálom, a pisilés hosszadalmas folyamat lesz, de nem vészes. Utána egyél is pár falatot. Nem fogod kívánni, de picit muszáj, hogy beindulhasson az anyagcseréd. Lehet, hogy kicsit szédülni fogsz. Összességében viszont ki lehet bírni, és örülsz majd, hogy túlestél rajta!
2016. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szegedi vagyok, gondolom a női klinikán lesz a műtét, de hogy mikor, azt nem tudom. 2 hét múlva Uh kontroll.
2016. jan. 22. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!