Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy hónapban egyáltalán...

Ha egy hónapban egyáltalán nem jön meg, az normális?

Figyelt kérdés
15 vagyok, már 2 kéve megvan és be is állt rendesen, de utoljára December elején volt meg. Ez ettől függetlenül lehet normális? Nagyon sokat idegeskedtem az utóbbi időben illetve beteg is voltam, a gyomrommal nagyon nincs rendben valami, bár most már jobb. Többet is eszek mert hízókúrába kezdtem, mivel nagyon soványka vagyok.:) ezeket azért írtam le, hátha valamelyiknek lehet köze hozzá, csak szeretnék megnyugodni, hogy nem valami komolyabb betegség, mert a nőgyógyásztól nagyon, nagyon, nagyon kiráz a hideg... Viszont ha teszem azt, Februárban sem jön majd meg, akkor mindenképp el kell menni ugye?:/ (terhes semmiképp nem vagyok, még mielőt...)

2016. jan. 22. 17:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Dec. elején jött meg és most jan. 22 van. Hmm.

Lehet, nincs semmi gond, mert csak 2 éve menstruálsz, de a vékony testalkat is befolyásolhatja, hormonális zavar, az idegességtől is kimaradhat, az óvszer nem megfelelő használata/kilyukadása is okozhat terhességet, petting során a kézre került ondó aztán a hüvelybe kerül és terhesség jöhet létre. Sok minden lehet.

A gyomrod, ha nem jött rendbe, mutasd meg a háziorvosnak, kérj tőle segítséget. Ha a lelki dolgokat nem tudod hatékonyan megoldani, akkor kérj segítséget az iskolaorvostól/védőnőtől, háziorvosodtól, szüleidtől.

Ha a következő hét elején sem jön meg, keress gyerek nőgyógyászt. Vannak női nőgyógyászok is, én biztosan hozzáfordultam volna 15 évesen is. Hívd fel a helyi szakrendelőt/kórházat és tudnak segíteni gyerek és/vagy nő nőgyászban. Aztán ha lehet, menj el valamely családtagoddal, barátoddal. Ne várj vele februárig! Ne!

2016. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egyszer egy ilyen, kb. én is 2-3 éve menstruáltam már, ha jól emlékszem. Decemberben kimaradt :D az volt a legszebb karácsonyi ajándékom. Aztán rendesen megjött. Nem hinném, hogy nagy lenne a baj.

Ha valaki nagyon sovány, eleve kavartabb hogy hogyan jön meg. Szerintem várd meg a következő idejét, akkor menj el ha az se jön meg.

2016. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem szabad várni! Nem tudhatjuk, hogy terhes-e vagy sem. Nem írta, végzett-e tesztet. Ugye ebben az esetben a késlekedés elég kardinális élethelyzeteket okozhat.

Nem tudhatjuk, mennyire lett problematikus a hormonháztartása (női hormonok, pajzsmirigy hormonok stb.), akár a vékony testalkata miatt.

Sok minden mást sem tudhatunk.

Inkább menjen most, még időben, mint várni és akkor esetleg valamiben késő lesz.

Ha meg nincs semmi gond, akkor annak örül az ember.

2016. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
nem vagyok terhes, még teljes mértékben szűz vagyok:"DD nem gondolnám, hogy komoly a baj, hiszen teljesen egészséges vagyok, lehet, hogy tényleg csak a stressz.
2016. jan. 22. 19:45
 5/23 anonim ***** válasza:

(terhes semmiképp nem vagyok, még mielőt...)


Még jó, hogy leírta... És felnőtt nőknek is marad ki egy-egy hónap minden probléma nélkül. Jó, hogy nem küldöd ügyeletre, mert egyszer elmaradt. Stressz-soványság; ezek mellett meg pláne kizárható a komolyabb baj, mert ezek mindig kavarodást okoznak, a stressz főleg! Ha ez nem lenne még mondanám hogy baj, de így...

2016. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó hír. Megnyugtató. Ha ez kiesett, akkor várhatsz még valamennyit az orvoslátogatással.

A stressz okozhat elég intenzív hormonváltozást, így késlekedést is a menzeszben. Érdemes lenne barátnővel, szülőkkel, akárkivel beszélgetni X helyzetről, ha úgy gondolod. Ha a lelked megnyugszik, akkor a menzesz is beindulhat.

Lehet, a gyomrodat rendbe tudod hozni vagy segít ebben a háziorvos és akár a normalizálódásakor is megjöhet.

Bízzunk benne, ezt "csak" a stressz okozza, de ha hó végéig nem jön meg, azért én elmennék a dokihoz.

2016. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"(terhes semmiképp nem vagyok, még mielőt...) Még jó, hogy leírta..."


Nem is tudod elképzelni, ezt már hányszor hallottam már, mint eü-s. Nem azért mondták a fiatalok/idősebbek, mert hazudni akartak, hanem tényleg meg voltak győződve róla. Aztán jééé, mégis terhesség volt. Nem véletlenül írtam a pettinget pl.

Sokan azt mondták, dehogy vagyok terhes, ez tuti, mert megszakított közösüléssel szeretkeztünk, aztán mégis pozitívak voltak.

Attól, hogy Te már idősebb vagy, nagyobb a tapasztalatod, tudsz pár dolgot, attól még nem biztos, hogy egy 15 éves vagy akár 20 éves is tudja. Ezért érdeklődünk ugyebár....

2016. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ezen kívül számtalan olyan fiatallal (12 évessel) is találkoztam, akinek már egy éve rendszeresen volt menzesze, aztán másfél hónapig kimaradt és az anyukája behozta hozzánk emiatt. Más tünet nem volt. Nem írom le, mi volt a baja, mert nem akarom megijeszteni a kérdezőt. Csak annyit írok, 10 napot töltött a kislány a kórházban, mert a kimaradt menzesz egyéb súlyosabb betegség kísérője volt.


Szóval ne ítélkezz, hanem inkább úgy válaszolj, amilyen korú, ismeretű a kérdező. Így érdemes segíteni jobban...

2016. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! A kislánynak voltak egyéb panaszai, tehát azon kívül, hogy nem jött meg neki, valami esetleg?
2016. jan. 22. 20:50
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem volt. Az anyukája kérdezett rá, nem kellett volna esetleg megjönnie? A lány mondta, másfél hónapja nem jött meg. Az anamnézis során (kislányt megkérdeztük előzményekről, jelen tünetekről, mindenről) minden normális volt, a bőre színe, hasa sem volt puffadt, nem voltak fájdalmai, szóval minden rendben volt. Aztán a doki mondta, ha már itt van, csináltassunk vizeletlabort. Ha már vizeletlabort írt ki, akkor mellette kitöltöttem a vérvételkérő lapot is "" véletlenül/szándékosan. 1 óra múlva visszajött az eredmény, amiből 10 nap kórházi kezelés lett.

De előfordultak hasonló, nem ennyire súlyosabb helyzetek is, "egyszerű" menstruáció kimaradásából, más tünetek nélkül is 10 évesnél, 14 évesnél, 17 évesnél stb., idősebbnél is.

Meg terhesség is sok-sok volt úgy is, hogy biztosak voltak, hogy 1000 %-osan ez lehetetlen ezért vagy azért.

2016. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!