Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes tablettát váltanom,...

Érdemes tablettát váltanom, vagy inkább hagyjam abba?

Figyelt kérdés

Két éve szedem a Yasminelle nevű fogamzásgátlót, anno azért írták fel, mert két hatalmas cisztám nőtt, de azóta elmúltak. Még nem szültem, nincs is tervben még egy ideig. Folyamatosan járok vérvételre, kontrollra,szervi bajom már nincs. Másfél év alatt dúsabb lett a hajam,a bőröm kitisztult,nőttek a melleim, híztam is néhány kilót,amit nem bántam,kisebb mellékhatásai voltak ugyan,de azokkal elvoltam. A szexuális életemre sem volt negatív hatása,sőt,nemhogy csökkent,de nőtt a libidóm.

Viszont fél éve elég erős migrénem van,a hangulatom ingadozik, és ez a negyedik hónap, hogy ugyanolyan pattanásaim vannak,mint mielőtt szedni kezdtem. A háziorvosom semmi gondot nem talált,ami okot adhatna migrénre, minden okés. Elmentem a nőgyógyászomhoz (magánorvos) ,aki azt mondta, egy idő után ez "normális dolog",ha valaki tablettát szed, úgymond "hozzászokik a szervezet", viszont engem nagyon zavar,a migrén főleg, mert nem tudok vele dolgozni,tanulni.

Jártam azóta másik orvosnál,aki azt mondta, nem érdemes másik gyógyszert felírni, mert nem tudom kiszámítani,hogy egy gyengébbnek mi a hatása, ha pedig abbahagyom,felborul minden,és akár a ciszták is visszajöhetnek.

Kinek mi a tapasztalata? Érdemes lenne harmadik orvoshoz elmenni és gyógyszert váltani, vagy hagyjam abba inkább? Jelenleg egy ideje nincs kapcsolatom sem, hogy a védekezéshez kelljen.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 23. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is yasminellét szedtem, de nekem is pár év után "hozzászokott" a szervezetem. Cseréltem gyógyszert, most Volinát szedek, azt mondták ez kb ugyanaz és semmi problémám nincs vele.:)
2016. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2016. jan. 23. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen típusú migréned van? Aurával járó? Ha igen, akkor azonnal hagyd abba. Ha "sima", akkor sem javasolt a tabletta szedése, mert fokozza a stroke kockázatát.
2016. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!