Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet sclerosis multiplex?...

Lehet sclerosis multiplex? Vagy nincs okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap láttam egy riportot erről a betegségről,egy nő vállalta fel 10-15 év után,hogy ő ebben szenved. Előtte is hallottam már erről a betegségről,de nem foglalkoztam vele. Viszont van,hogy szédülök,vagyis nem az igazi szédülés,hogy forog velem a világ,hanem olyan furcsa. Volt,hogy 1-2 napig zsibbadt a bal kezem,aztán az el is múlt,ez egyszeri alkalom volt még ősszel,de van,hogy nem olyan könnyedén bírom mozgatni,mint alapból,de ez nem állandó jellegű,általában akkor érzem,ha figyelek rá. Eléggé megijedtem ettől a betegségtől,nem tudok róla,hogy a családban lett volna ilyen beteg. Lehet a kialvatlanság,a stressz,a fáradtság? Az ijedtségre sajnos rátesz egy lapáttal a hipochondriám is. :(

18/L



2016. jan. 25. 15:30
1 2
 1/11 Lantos Szilvia ***** válasza:
100%
Az utolsó mondataid a válaszok a kérdésedre... főleg a legutolsó szó... a hipochondria... 18 éves vagy, ha jól látom... ne ezekkel foglalkozz... élvezd a fiatalságodat, mert hamar tovaszáll... találj új elfoglaltságot magadnak... vagy kezdj el valami szuper dolgot sportolni, közösségbe menni... ha a tüneteid továbbra is fennállnak, vagy aggasztóbbá válnak, felkeresheted a házidokidat, de nem nagyon fog semerre küldeni... tipikus stressz és pánik tünetek, semmi bajod... élj :)
2016. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak mert autoimmun gyulladás van a pajzsmirigyemben.. ezért ijedtem meg nagyon,hogy nem e hajlamosabb vagyok ez miatt az SM-re :(
2016. jan. 25. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszadónak, hallgass rá!
2016. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A meglévő autoimmun betegségem rásegített az aggodalomra.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2016. jan. 25. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan sok nönek van autoimmun gyulladas a pajzsmirigyeben, ne legyen ettöl betegsegtudatod! Nekem 19 eves koromban diagnosztizaltak, es akkor az orvos elmondta, hogy ha szedem a gyogyszert, pontosan ugyanolyan eletet elhetek, mint barki mas, es ESZEMBE NE JUSSON emiatt barmikor is betegnek tartani magam! Azok, akik egesz termekeny korszakukban fogamzasgatlot szednek, nem erzik magukat betegnek, holott ök is napi egy tablettat vesznek be, mint en... :) Te is ezt vesd a fejedbe! Hugomnak, anyukamnak, nagybatyamnak es több baratnömnek, munkatarsnömnek van autoimmun pajzsmirigy betegsege, egyiköjüknek sincs mellette sclerosis multiplexe vagy semmi mas hasonlo baja! Ha mashogy nem megy, akkor kerüld az ilyen cikkeket, müsorokat, mert mindig valami mas tünetet fogsz magadon felfedezni! Igaza van az elsö valaszolonak, elvezd az eletet! :)
2016. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem 7 eve diagnosztizaltak a gyulladast,azota nem kellett meg gyogyszert szednem ra. Koszonom a valaszt,kicsit megnyugodtam! Probalok nem gondolni ra es kerulni ezeket a cikkeket,musorokat. :)
2016. jan. 25. 17:33
 7/11 anonim ***** válasza:
A hugomnak 14 evesen diagnosztizaltak, most 30, es azota sem kell szednie ra semmit. Neked is lehet ilyen szerencsed! ;)
2016. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondta az orvos,hogy valakinek elete soran nem kell gyogyszer, de az a ritkabb. :)
2016. jan. 25. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
A szedulest meg mindig erzem,mi lehet ez? :/
2016. jan. 30. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:

szia lyme-t néztek?

Nálam 18 évesen diagnosztizáltak SM-t, most kiderült valószínű tévesen, mert krónikus lyme kórom van.

2016. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!