Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A túlzott teafaolajtól kialaku...

A túlzott teafaolajtól kialakulhat meddőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az gondom az,hogy már egy pár hónapja hüvelygombával küzdök. Voltam a háziorvosomnál, ő a Canesten Kombi-t ajánlotta. Már két hete megcsináltam, de nem nagyon múltak a tünetek, így utána néztem, hogy természetes úton meglehet-e szabadulni ettől. Az interneten ajánlottak teafaolajos kezelést (tamponnal) és 20 perces sós ülőfürdőt. Gondoltam megpróbálom és tettem is egy marék sós egy kád vízbe, és ami maradt teafaolaj (30g üvegnek a fele) azt mind beletöltöttem. Kb.15 percig ültem a kádba de ki kellet szállnom annyira marta a bőrömet az olaj. Utána természetes lezuhanyoztam és alaposan bekentem a testem testápolóval. A párommal gondolkozunk a gyerekválaláson, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy ez a túlzott mennyiségű olaj okozhat-e meddőséget? A válaszokat előre is nagyon megköszönöm!:)
2016. jan. 25. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Meddőség biztos hogy nem alakulhat ki, de ha túl nagy koncentrációban használod, akkor válthatnak ki allergiás reakciót.
2016. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az egész szerintem semmilyen kárt nem okozott.


Viszont!


Makacs hüvelygombával fordulj orvoshoz, főleg, ha gyermeket terveztek.


Elhúzódó, idült fertőzés gyulladást okozhat, ami viszont már megakadályozhatja a teherbeesést.

2016. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már hónapok óta állnak fenn a tünetek, akkor nem háziorvoshoz, hanem nőgyógyászhoz kell menni, aki kenettenyésztés csinál, mert egyáltalán nem biztos, hogy a tüneteidet gomba okozza. Lehet bakteriális vagy más, akár kevert fertőzés, amire célzott antibiotikumos kezelés kell. Az elhúzódó, kezeletlen fertőzés megnehezítheti a teherbeesést.
2016. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A teafaolaj nagyon szárít, és irritálja a nyálkahártyát, úgyhogy semmiképpen ne használd a hüvelyben. Meddőséget nem okoz.
2016. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!