Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlót szedek közel...

Fogamzasgatlót szedek közel egy éve, mistralt. Most a 7. szem után enyhe menstruacios görcs, néha pici halvany rozsaszin folyas. Valaki tapasztalt már ilyet? Egyébként szerettem ezt a gyogyszert mert a verzessel nem voltak problémák.

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nálam pl azt jelezte 3 év után, hogy a szervezet megunta a gyógyszert, váltani kellett.

De lehet az is hogy nem megfelelő már és peteérésed lett mellette, kicsi rá az esély de előfordulhat. Konzultálj dokival mindenképp, mert nem normális! Ha lehet kérj hormonvizsgálatot (nekem a nőgyógyászom minden évben kér hogy lássa mit csinál a gyógyszer, milyenek mellette a hormonjaim, így tudott pl újat felírni ami jobb lett)

2016. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hagyjam is félbe ezt amit elkezdtem szerinted? Vagy még ezt a párat vegyem be?
2016. febr. 4. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Szedd végig mindenképp, a felénél abbahagyva megzavarok még jobban a szervezeted. :)
2016. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi: megzavarodik! :)
2016. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Outlander11 válasza:

Fogamzásgátló szedésénél előfordulhat köztes vérzés a 14. nap körül, ami görccsel is járhat. A kívülről bevitt hormonok megakadályozzák a saját hormontermelést, így nincs peteérés, nincs menstruáció sem, csak ahhoz hasonló megvonásos vérzés.


Van néhány gyógyszer, ami a fogamzásgátlóval együtt szedve csökkentheti annak hatását (benne van betegtájékoztatóban), és ez megzavarhatja a ciklus lefolyását. Szerintem folytatni kell a szedést, figyelni, hogy mi történik, a következő hónapban valószínűleg nem tapasztalsz eltérést a szokásostól. De a nőgyógyászoddal mindenképpen beszélj, az a biztos, ő a tapasztalt szakember.

2016. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyogyszert nem szedtem vele, hasmenés hányás sem volt, csak sok fogászati kezelés, stressz.
2016. febr. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!