Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom felrakni a...

Miért nem tudom felrakni a tampont?

Figyelt kérdés

Most próbáltam ki az o.b. minit, és még ezt sem sikerult feltenni. 2szer is próbáltam, és másodszorra sikerült csak a negyedét, esetleg felét feltennem, de aztán abbahagytam, mert nagyon erős szúró fájdalmat éreztem a hüvelyemben. Ha ez számít szűz vagyok. De nagyon elkeseredtem, mert más szűz barátnőimnek simán felmegy, és szinte mindenki tampont használ, és én is szeretnék, mert utálom a betétet.

Esetleg próbáljam meg a tampont később, amikor erősebb a menstruációm? (Ez a menstruációm elsó napja, és nem olyan nagyon erős most)

Próbáltam hátra fele, felfele, előlre de egy bizonyos ponttól már nem ment beljebb. Kérlek segítsetek! :(



2016. febr. 12. 22:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy túlságosan hátra próbáltam, mert egyenesen eloszor nem ment, ezert teljesen eldontottem, amennyire csak lehetett es ugy probaltam
2016. febr. 12. 22:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! Esetleg azt meg tudnád írni hogy hány éves vagy?
2016. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A betét egészségesebb, nem muszáj mindig a tamponnal bajlódni, cserélni sem lehet normálisan, főleg a suliban. A hüvely hátrafelé áll, ahogyan a dobozon le van rajzolva, tehát abban az irányban kell nyomni, ha erősebb a menzeszed valóban könnyebb. Meg kellene találnod a neked megfelelő testhelyzetet, nekem csak állva megy, van aki guggol, vagy az egyik lábát felteszi valamire. A hüvelyizmaidat lazítsd el, máshogy nem megy fel. Próbálkozz és hamarosan sikerülni fog.
2016. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pár hónap múlva leszek 16
2016. febr. 12. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:

A tampont vagy azért nehezebb feltenni, mert annyira szoros az izomzat (akár a vaginizmus miatt, akár enyhébb görcsösség miatt) vagy azért, mert kevés vérzés esetén a tampon jobban megtapad a hüvelybemenetnél / hüvelyfalon és fájdalmasan alig vagy egyáltalán nem lehet ilyenkor felhelyezni.

Ezért - is - érdemesebb inkább tampaxot venni. A tampont egy védőtok veszi körül. Ez a tok igen kevés vérzéskor is jól becsúszik a hüvelybe (persze nem kell az egész védőtokot feltenni), sokkal higiénikusabb is a tamponhoz képest és ennél is létezik vékonyabb, vastagabb, a kevesebb, ill. több vérzéshez.

Az első videóban sárga és kék tampaxot mutatnak be. A kéket lehet kapni pl. A Rossmannban. Ha látsz olyat, amilyen a sárga, azt ne vedd meg.

A második videó igaz nem magyarul van, de úgyis a kép a lényeges.

Én egyébként csak akkor használok tampaxot, ha itthonról el kell mennem. Amúgy betétet viselek. Ha gondolod, próbáld meg. Szép napot.


https://www.youtube.com/watch?v=rASgU4SPD3U

https://www.youtube.com/watch?v=rASgU4SPD3U

2016. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

* Kiegészítés: ha nagyon korán veszed ki a tampont / tampaxot, akkor szintén okozhat fájdalmat a hüvelyben és előfordul, nagyon nehézkesen jön ki. Érdemes megvárni, amíg jobban telítődik vérrel és akkor majd probléma nélkül ki fog jönni. A tapasztalat meg majd eldönti, mi az a korán / későn kivétel.

A nőgyógyászom anno mondta, ne vegyem ki még pisiléskor sem, ha csak kevés a vérmennyiség, hanem nyugodtan pisiljek vele. Majd pár óra múlva kiveszem, de max, 7-8 órán belül.

2016. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget, de ma megprobaltam ujra, ugy hogy ellazultam es boseges volt a verzesem, es siman, fajdalommentesen sikerult :)
2016. febr. 13. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szuper! :)
2016. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sikerült ugyanazt a videót bemásolnom.

Küldöm a másikat :)

https://www.youtube.com/watch?v=Vr3X9EFqjsE

2016. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!