Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HIV fertőzött vagyok?

HIV fertőzött vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szánalmas ilyen módon kutakodnom, de nagyon kétségbe vagyok esve.

Az egész sztori annyi lenne, hogy 1éve állandó hőemelkedéssel, időszakos hajhullással, szinte állandó szájpenésszel küszködöm (gyakran van aftám is). A nyaki nyirokcsomóim bizonyos időközönként megduzzadnak.

Voltam már általános vérvételen, nézték a hormonjaimat, voltam hasi és nyaki Uh-n,mellkas röntgenen meg mindenhol, ahova küldtek. A nyaki uh tavaly nyáron volt és ott a doki azt mondta hogy ez mononukleózis, pár hét és el fog múlni. Szóval ez volt fél éve...

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a "tüneteim", lehetnek-e akár a HIV vírus tünetei?

Azt tudni kell rólam, hogy már elég rég (nem számszerűsíteném) nem voltam együtt senkivel, és hogy sosem voltam az egyéjszakás kalandok híve. viszont hosszabb távú kapcsolataimban meg általában gyógyszerrel védekeztünk.

Köszi, ha valaki válaszol!


2016. febr. 20. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogaid rendben vannak. Az immunrendszered kellene erősíteni. Mit szedsz vitamint? Milyen irányban történik kivizsgálás. A HIV-re nem gondolnék, de ezt lehet tisztázni.
2016. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy vizsgálattal több vagy kevesebb nálad már nem számít. Menj és csináltass hiv tesztet, legalább nyugaodtan alszol ha kiderül hogy mégsem az.
2016. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy értelmetlen olvasgatni és őrlődni, magadat heccelni.

Én két éve átmentem ezen. Kb minden tünetem ráillett a HIV-re. 1,5 hónapig őrlődtem, már magamat temettem, mígnem megelégeltem, és a budapesti Szent László kórházba elmentem egy délelőtt, befizettem azt hiszem 3800 ft-ot, megejtettem ott a vérvételt,leadtam a laborba. 1 óra múlva mentem érte, negatív lett.

Szerintem ennyit megér a dolog nálad is.

2016. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, el kell mennem.. csak úgy lehetek biztos benne. Viszont én jó távol lakom Bp-től, egy aránylag kis településen. Lehet ugyan itt vidéken egyáltalán szűrés? Hova menjek? Bőrgyógyászat talán?!
2016. febr. 21. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Bor es nemibeteg gondozoban tudnak felvilagositast adni hogy hol csinalnak legrovidebb idon beluli eredmennyel szurest. Ha ugy gondolod ki tudod varni az egy vagy kethetes varakozasi idotamig erdmenyt kapsz akkor menj egy kozeli nagyvarosba. Ha nem es megeri neked a felutazas kokrsege akkor a Laszlo korhazat javaslom. 1 oratott is el tudsz setalni amig kesz vagy.
2016. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első körben nem feltétlen kell pont a HIV-re gondolnod, de egy vérvételt megérne. Viszont ha negatív, menj tovább, és ne hagyd, hogy kiderítetlenül mradjon a probléma oka. Emésztésed milyen? Allergiád van-e? (akár pollen, akár étel) Candidát pl kizárták?
2016. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok allergiáról. Az emésztésem viszont nem az igazi:( Candidára nem vizsgáltak... még.
2016. febr. 26. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:
A helyedben megkeresnek egy belgyogyaszt, gasztroenterologust, mert fakadhatnak onnan a problemaid. Lehet etelintolerancia vay valamilyen felszivodasi zavar, gyulladas, candida is. A hajhullas, hoemelkedes sokszor utal emesztesi problemara, de mivel nem annyira tipusos tunetek, nem feltetlenul gondol erre az ember. A szajpenesz is eleg gyanus. Ha emellett meg az emesztesed sem az igazi, lehet, hogy megerne egy kört. Verszegeny vagy vashianyos nem vagy esetleg?
2016. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Világéletemben, kicsi korom óta vashiányos voltam, szoktam bizonyos időközönként vastablettát szedni ami elég jól rendbetesz. A panaszaim viszont nem hinném, hogy emiatt vannak mivel csak 1éve kezdődtek:/ A családom már azt mondja hogy hagyjam a fenébe az egészet és ne gondoljak rá, ne idegeskedjek rajta.. de amikor tegnap véletlenül a nyakamhoz értem úgy fájt... Hát természetesen egy újabb nyirokcsomó.Annyira elegem van már, keresnem kell egy alapos orvost, mert az edigiekkel nem sokra mentem! :(
2016. febr. 27. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Félreértesz, a vashiány nem okozója a tüneteknek, hanem következménye a problémádnak. Felszívódási zavarban, emésztési problémákhoz kötötten kifejezetten gyakori. Lehet, hogy simán laktóz érzékeny vagy lisztérzékeny vagy. És lehet sok minden más is. A nyirokcsomók duzzanata és a hőemelkedés valamilyen gyulladásos vagy ahhoz hasonló folyamatra utal. Ne hagyd annyiban, főleg, ha régóta tart, hőemelkedést, hajhullást, nyirokcsomó duzzanatot, vashiányt - főleg régóta tartót - és szájpenészt nem lehet csak úgy bebeszélni. Nekem úgy fest, ezek a tünetek mind összefüggnek, csak találni kellene egy (holisztikusabb szemléletű) orvost - belgyógyászt, akinek mindezeket felsorolhatod. És minden mást is, ami még előjön teszem azt a puffadástól a töredező körmokig, akármilyen apróságnak tűnhetnek is. Ha egyesével mondod el a tüneteidet, és az orvos nem kérdez rá, hogy mi van még, nem kerül minden kirakódarabka a helyére, és nem áll össze a kép, nem lesz jó diagnózis se.
2016. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!