Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-em van, tele van a bal...

PCOS-em van, tele van a bal oldali petefészkem cisztával. Mit lehet csinálni ha egyre jobban fáj?

Figyelt kérdés

Nyílván nem fogok rá fájdalomcsillapítót szedni.

Nem is erre gondoltam.


De ha a diéta és a sport nem csökkenti a panaszokat, akkor mit lehet csinálni ha valaki pl begörcsöl tőle?


Műtétre van lehetőség?


A nőgyógyászom semmit nem mondott erről, csak hogy hagyjam el a széndhidrátot, mert az növeli őket.



2016. febr. 24. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

PCOS-nél IR is szokott lenni.Arra vizsgáltak?

Valamilyen gyógyszert kaptál? Ilyenkor szoktak adni fogamzásgátlót, hogy pihenjen a petefészek, ha nem akarsz gyereket.

Nekem csak ciszták vannak, de hüvelygyűrűt kaptam, mert évekig nem terv még a baba.

2016. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kaptam fogamzásgátlót.

Terheléses vizsgálaton is voltam.

Metmorfint nem fogadtam el.

Abban állapodtunk meg, hogy azt csak akkor szedek majd ha babát szeretnék.


Akkor most pihen a petefészek és elvileg nem termelődnek újabb ciszták?


Ha nagyon görcsöl akkor mit tudok tenni?

Konkrétan minden alkalommal ha tele a hólyagom erős fájdalmaim lesznek a bal petefészkemben.

2016. febr. 24. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem.

Elvileg nem lenne, de gyakorlatilag nekem is tele van velük mindkettő a fogamzásgátló és most a gyűrű mellett is, érdekes. Csak nem policisztásak és szúrnak rendesen.

Nekem a sport segítette (heti 3x40 perc súlyzós edzés és jóga, valamint heti 1-2óra aktív séta), nem tudom te milyet csinálsz. Azóta csak este szokott szúrni néha. Ilyenkor a magzatpóz sokat segít és a légzőgyakorlat (amit a jóga tanított).

2016. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sima konditermi edzést végzek.

Flabelosoztam is régebben, de már attól is fájdalmaim voltak.


Köszönöm szépen a válaszodat.

Ment a zöld kéz.

2016. febr. 24. 16:53
 5/6 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy azóta mennyire kaptál felvilágosítást, de nekem is most állapítottak meg 1 hónapja a bal petefészkemben egy cisztát. A tumor marker negatív lett és én is kaptam fogamzásgátlót, ami elvileg azért segít mert a ciszta tulajdonképpen egy meg nem repedt tüsző ami tovább növekedik és ha megtekeredik(?) akkor okoz fájdalmat mert megváltoztatja a vérkeringést. Egyenlőre nekem is csak felvetették a műtétet ha nem múlna Én úgy tudom h laporoszkóppal műtik ami ilyen apró heget hagy csak az alhason.Egyik osztálytársamat is szintén petefészek cisztával műtötték, utána sokáig otthon kellett feküdnie és még mindig fáj neki néha(kb.decemberben műtötték)Sokat szokott fájni napszaktól függetlenül rövid ideig olyankor ha leülök és nem mozdulok nekem az szokott segíteni.Ez aggaszt mert egy hónapja szedem már a gyógyszert (ha elfogy a következő havi akkor kell visszamennem kontrollra.)Azt mondták, hogy akár később is kialakulhat újra.Téged azóta műtöttek vele? Vagy van valami fejlemény?
2016. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem műtöttek. Tájékozódtam azóta a lehetőségekről.

Ezt is laparoszkóppal lehetne drilling eljárással, ahol a petefészket kiszúrkálják.

Mivel nekem sok sok ciszta van végig benne.


Szóval eléggé viszolygok a gondolattól is, pláne hogy utána újratermelődnek.


Most megpróbálok többet sportolni és a diétát kicsit jobban tartani.

52 kiló vagyok.

Szóval nekem az adja le a testsúlya 5-10- át nem opció.

2016. ápr. 6. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!