Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kissé megvagyok ijedve és...

Kissé megvagyok ijedve és értelmes válaszokat kérnek. Kerestem itt is választ a kérdésemre de annyira össze vissza volt minden. Csak össze zavarodtam. Pontosan mi befolyásolhatja?

Figyelt kérdés
Tehát lassan egy hete hogy nem jött meg és eléggé aggódom. Igaz volt már ilyen de most mégis aggódom. Kb egy és fél héten keresztül fel voltam fázva most kissé fáj a hasam alja na meg a derekam is. Valaki akinek volt ilyen vagy hasonló. Vagy a felfázásom annyire befolyásolhatja????
2016. febr. 26. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is: hány éves vagy? Rendszeres szokott lenni a menstruációd? Milyen hosszú általában a ciklusod?

A felfázásra szedtél valamilyen gyógyszert? Az antibiotikum például nagyon erős hatással bírhat a vérzésedre, késhet tőle, változhat tőle az intenzitása stb. De önmagában egy betegség is tud alakítani a hormonháztartásodon annyit, hogy késsen tőle a vérzésed. Ráadásul a stresszelés, életmódváltás stb. és hathat így. Ezen kívül pedig természetesen nem zárható ki valamilyen nőgyógyászati egészségügyi probléma, vagy ha szexeltél mostanában, akkor a terhesség sem.

2016. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hajajj de még mennyire, hogy befolyásolja! Nekem kifázott a derekam, és egy hónapban kétszer is megjött.

Azt mondta a nőgyógyászom, hogy még a legkisebb stressz is képen felborítani a menstruációnkat, nemhogy egy felfázás.

Hát nőből vagyunk, vigyázni kell magunkra, ne ess kétségbe, igyál cickafark teát, az jót tesz az ilyen női bajoknak.

2016. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így utólag leesett hogy a korom nem írtam. 15 éves vagyok és nem nem szedtem semilyen gyógyszert rá. Terhesség kizárva. Mivel ennyi idősen... De én rontottam el hisz nem írtam a korom. Most semmi bajom csak eléggé ideges vagyok emiatt. Az utóbbi időben nagyon sok minden miatt ideges voltam iskola tanulás edzések.
2016. febr. 26. 09:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez most így megnyugtató.
2016. febr. 26. 09:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Oh az kimaradt.. Az utóbbi időben úgy éreztem kissé rendszertelen volt. Régebben megesett hogy egy hónap kimaradt de elég régen volt és azt hittem most már beállt.
2016. febr. 26. 09:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennek fényében ne aggódj! Várj még egy hetet, próbálj megnyugodni, és ha egy hét múlva sem jött még meg, akkor a biztonság kedvéért elmehetsz gyermeknőgyógyászhoz (ha még sosem voltál, kérheted anyukádat, hogy segítsen időpontot kérni, és el is kísérhet). A nőgyógyász megvizsgál, és kiderül, van-e valami probléma, ami miatt nem jön meg :)

De egyébként teljesen normális, hogyha késik, nekem volt már, amikor mindenféle ok nélkül két teljes hetet vártam a vérzésre (és én akkortájt szexeltem is, tehát eléggé aggódtam a terhesség miatt, pedig védekeztünk), nem voltam beteg előtte, nem stresszeltem, nem volt semmi változás az életemben, és mégis késett. Aztán két héttel a szokásos időpont után megjött, mintha mi sem történt volna :D

2016. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. Az az igazság hogy ezen a héten végig itthon voltam. Van ez a virusos valami és hát eléggé rosszul voltam plussz előtte a felfázás is.

Egyébként akkor ha például én egy héttel ezelőtt felvoltam fázva ez nagyban befolyásolja ? Annak ellenére is hogy a felfázás és a menstruáció kezdetének időpontja között eltelt több mint egy hét??

Elnézést ha értelmetlenül fogalmazok vagy eléggé keta egy kérdés de ha már kérdeztem jobb ha tudom. :)

2016. febr. 26. 09:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy már megjött hanem hogy ha ez lenne a helyzet hogy több mint egy hét telik el.
2016. febr. 26. 09:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne rémiszd magad, milliószor előfordul majd még, hogy 1-2 hetet csúszik, vagy olyan is, hogy hamarabb megjön. A szervezetünk nem egy atomóra, nekem például 15 évesen olyan is volt, hogy 2 hónapig nem jött meg. Majd szépen beáll, de 1 hét még nem a világvége, főleg, hogy beteg is voltál a közelmúltban.

Egyébként egy antibiotikum szedése is meg tudja borítani.

2016. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy semmiféle gyógyszert nem írt fel a doki csak szépen kiírt eg hétre. De akkor bízom benne hogy csak a felfázás és a stressz. Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 26. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!