Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a fogamzásgá...

Mi a véleményetek a fogamzásgátlóról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ideje érdekel a kérdés, és gondolkozom, hogy a ciklusom rendbehozása érdekében ajánlott lenne elkezdenem szedni. Tudom, hogy sok a nemkívánt mellékhatása, és hogy az egészségre is káros lehet, de ez a ciklusingadozás sem kellemes. Van hogy 2-3nappal korábban jön meg, de van hogy késik akár 1 hetet is.

Igazából a véleményetek érdekelne, esetleg tapasztalatok, van e közöttetek olyan aki szintén ilyen okok miatt kezdte szedni? Minden vélemény érdekel azé is aki mellette és azé is aki ellene van. Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy a tabletta a menstruációs fájdalmakat is enyhíti, vagy ez között nincs összefüggés?


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 26. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A fogamzásgátló nem állítja be a ciklust, hanem leállítja...
2016. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Nekem tök jól beállitotta csak kb évente váltanom kell mert mensis görcseim lettek
2016. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem állít be semmit, a ciklusodat leállítja és létrehoz egy mesterséges ciklust, persze hogy az pontosan jön be, hiszen hormonokkal szabályozod, amit szedsz, az szabályozza. Semmi köze a saját ciklusodhoz.
2016. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és köszi a magyarázatot 3-as, arra értettem ezt a "ciklus rendbehozást", hogy napra pontosan jön meg minden hónapban, vagyis nincs olyan, hogy késik, vagy hamarabb jön, ami szerintem pozitívum.
2016. febr. 26. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem 1,5 évig, mire úgy lement a libidóm, hogy kár volt szedni. Inkább letettem, aztán 2 évig szendvedtem az abbahagyás miatti mellékhatásoktól. Soha többé.
2016. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez még nem olyan vészesen durva ciklusingadozás.

Nem tudom, hogy milyen életmódot élsz, de ezek a problémák a legtöbbször életmódváltással is remekül orvosolhatóak. Rendszeresen kell étkezni, naponta 5x kisebb adagokban, lehetőleg sok zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani. Az édességeket és a tészták, kenyerek fogyasztását amennyire csak tudod minimalizálni kell. Húst, halat, tojást ehetsz nyugodtan. Napi legalább 40 perc aktív testmozgás, hogy a pulzusod legalább két percen át 140 felett legyen. Igyekezz még 10- kor, max. fél 11-kor lefeküdni este.Relaxálj. Aviva tornát érdemes kipróbálni! Nekem az hozta rendbe a ciklusom, és nekem nem 2-3 napot késett, hanem 3-4 hónapot is néha, pedig akkoriban már bőven elmúltam 18...

A gyógyszerrel ne terheld a szervezeted.

2016. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
47%
Hány éves vagy? Úgy gondolom tini. A gyógyszer valóban nem a beállításra való, bár vannak még (sajnos) olyan nőgyógyászok, akik erre használják... Amúgy én nem vagyok ellene. Barátnőm apukája nőgyógyász és felírja a saját lányának, szóval... Nekem Nuvaringem van. Tudod, az a hüvelygyűrű. Ennek van a legkisebb hormontartalma, mert helyileg szívódik fel és alig van szisztémás hatása. Mióta használom, nincs fájdalmas menstruációm, pedig anno én is görcsölgettem. Ja, mikor babát akartunk, a 7. hónapban sikerült.
2016. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az életmódomon tudom, hogy változtatnom kell, sajnos egyáltalán nem rendszeresen eszem. Sokszor nincs étvágyam és akkor alig-alig eszem napokig. Igyekszem változtatni, többször enni kis adagokat.

Utolsó válaszoló,bocsi ezt kifelejtettem. 21 éves leszek, szóval már nem vagyok annyira fiatal.

2016. febr. 26. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló leállítja teljesen a saját ciklusodat, szóval az ég világon semmit sem old meg, sőt elfedi az igazi problémát!
2016. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem nagy ingadozás. Emiatt szerintem nem érdemes tablettát szedni, mert abbahagyás után nagyon lutri, hogy milyen lesz...

Inkább vezess hőgörbét. Minden reggel egy mérés, és kb. 14 nappal előre tudni fogod, mikor lesz a vérzésed.

2016. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!