Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Óvszer vagy fogamzásgátló...

Óvszer vagy fogamzásgátló tabletta 16 évesen?

Figyelt kérdés
Óvszerrel védekezünk a szerelmemmel, anyukám ragaszkodna a tablettához. Mondtam neki, hogy nem szeretném tönkretenni/terhelni a szervezetemet hormonokkal, pláne nem 16 évesen. Ő meg mondta, hogy a gumi meg nem a legjobb, és a tersesség sem tiniként. Ti mit ajánlatok? Tudom, hogy a legbiztosabb megoldás a szeretkezés nélküliség lenne, ezzel kapcsolatban nem is szeretnék kommentárt, kioktatást stb... A normális válaszokat/tapasztalatokat szívesen fogadom, előre is köszönöm
2016. febr. 26. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a fogamzásgátlót választanám.
2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hallgass anyukádra
2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nézzük a szervezeti hatásokat (amiben igazad van!) a gumi jobb, mert azonnal látszik rajta, ha baj van. A fogamzásgátlónál meg van egy pici hasmenésed, vagy hánysz, elfelejted bevenni és jön a stressz, izgulás, hogy akkor most hat vagy sem... Szerintem a gumi egyszerűbb ebből a szempontból. Az élvezet miatt nyilván tabletta, a fertőzések miatt gumi... Stb stb. Ez a te döntésed, hogy neked megéri-e.
2016. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha szabályosan használjátok az óvszert, akkor semmivel sem marad el a tabletta mögött.


Én 25 év alatt egyszer sem lettem terhes mellette, pontosabban mindkét terhességem tervezett volt, véletlen terhessség meg egyetlen egy sem.


Ez idö alatt nem is szakadt el - az általában alkalmazásbeli hiba miatt van, hacsak nem rossz minöséget használ valaki.

2016. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Én nem szednék fogamzásgátlót 16 évesen, de ez a te döntésed. Helyes használat mellett az óvszer is megbízható.
2016. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

anyád ugye tudja, hogy az óvszer nem csak a terhesség ellen van, hanem a betegségek ellen is?


óvszer teljesen jó választás

2016. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Tablettát soha, sehány éves korban!
2016. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors valaszokat. Igen, nyilván tudja anyukám, hogy az óvszer a betegségek ellen is véd, de nem váltogatom a partneremet, egyedül a szerelmemmel van szexuális kapcsolatom, és ha ő egészséges, akkor én sem kapok el tőle semmit, és én szintén egészséges vagyok. Ha nem lenne ennyi mellékhatása (vérrög kockázata, hízási hajlam, epe/vesekő hamarabb alakul ki, hüvelyszárazság, csökkent szexuális étvágy) akkor simán bevennék minden nap egy bogyót. De vannak ezek :/ és ha ennyi rossz dolgot fel lehet sororni (és még mennyit nem írtam le) akkor komolyan elgondoljodtató, hogy pozitívan vagy negatívan hat e a szervezetemre az elméletileg jó célokra kifejlesztett hormonbomba.
2016. febr. 26. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Óvszer egyértelműen. Fiatal vagy még nagyon. Anyukád úgy látom nem hallott a fogamzásgátló halálos veszélyeiről. Sajnos én közvetlenül láttam ilyet. Arról nem is beszélve, hogy az idegeket is piszkálja a hormon. Lehet jó kis depressziót, pánikbetegséget kapni tőle.
2016. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Yolo2 ***** válasza:
100%
A harmadik válaszolónak teljesen igaza van. A tabletta használat sajnos nem csak annyiból áll hogy beveszed és kész, hanem sok tényező befolyásolhatja a hatékonyságát, ezért nem tartanám a legjobb választásnak tinédzserek számára. Én azt tanácsolom, hogy mindig legyen óvszer nálatok és úgy éljetek nemi életet. Kisebb az esélye, hogy teherbe esel és a fertőzésektől is véd.
2016. febr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!