Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Óvszer vagy fogamzásgátló...

Óvszer vagy fogamzásgátló tabletta 16 évesen?

Figyelt kérdés
Óvszerrel védekezünk a szerelmemmel, anyukám ragaszkodna a tablettához. Mondtam neki, hogy nem szeretném tönkretenni/terhelni a szervezetemet hormonokkal, pláne nem 16 évesen. Ő meg mondta, hogy a gumi meg nem a legjobb, és a tersesség sem tiniként. Ti mit ajánlatok? Tudom, hogy a legbiztosabb megoldás a szeretkezés nélküliség lenne, ezzel kapcsolatban nem is szeretnék kommentárt, kioktatást stb... A normális válaszokat/tapasztalatokat szívesen fogadom, előre is köszönöm
2016. febr. 26. 20:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

A te döntésed.

Anyukád gondolom azért szeretné a fogamzásgátlót mert egy picit megbízhatóbb, nincs kísértés hogy próbáljuk ki gumi nélkül stb. valamint ezt te irányítod.

Az esemény utáni sokkal nagyobbat rúg a szervezetedbe.

Ha hormon, akkor a hüvelygyűrű is jó, mert kevesebb a hormontartalma és nem befolyásolja hányás-hasmenés, sőt kétféle antibiotikum sem hat rá. Nekem is az van. Nőgyógyásztól pedig kérj előtte kivizsgálást (vérvétel, hormonpanel, UH) aki csak felírná hasra ütésre ahhoz ne menj vissza.

2016. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én nem javasolnék fogamzásgátlót, hiszen a kérdésedből is látszik, hogy felelősségteljes vagy, képes vagy normálisan használni az óvszert. éves korom óta élek nemi életet, mindig is óvszerrel védekeztem, sosem volt semmi gond. Nem szakadt ki, nem lettem terhes.

A tablettának lehetnek mellékhatásai, szövődményei, a guminak nem. Nyilván egy olyan lánynak, aki hetente egyszer "elfelejti" a gumit, és állandóan esemény utánit kell neki írogatni, annak inkább javasolnám, hogy szedjen. De így...

2016. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15 éves korom óta*
2016. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kezdtem fogamzásgátlót szedni és semmilyen mellékhatás nem jelentkezett szerencsére.Mondjuk nekem elsősorban nem erre írták fel,de ez most lényegtelen.17/l
2016. febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!