Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok mondani hormonmentes...

Tudnátok mondani hormonmentes megbízható fogamzásgátló módszert a gumin kívül? Nem szültem, így a spirál nem jöhet szóba.

Figyelt kérdés
Majdnem 8 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, két éve váltottam lyndinettről, az új gyógyszertől migrénem lett, hullott a hajam, aknés lettem. Visszatértem a lyndinettere, a fejfájásom elmúlt, de olyan szinten eltűnt a libidóm, hogy se a szexet nem kívánom, se benedvesedni nem tudok. Abbahagytam, pharmatexet használtam, terhesség és abortusz lett a vége. Ismét szedtem fogamzásgátló tablettát, de ismét nincs libidóm. Most ördögi körben vagyok, vagy lenne hozzá kedvem, de nem merek a nem kívánt terhesség miatt, vagy szedem a gyógyszert, de akkor képtelen vagyok a szexre. Tudnátok ajánlani valami mást? A Jaydess-ről hallottam jókat és a NuvaRing-ről, de félek tőlük, mert ezek is hormontartalmúak.

2016. febr. 28. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A Nuvaring olyan, mint a tabletta, csak nem szájon át kell szedni. A Jaydess kis méretű spirál, helyileg hat, a szisztémás keringésbe nagyon kevés kerül be belőle.

Használhatsz még pesszáriumot spermiciddel. Vagy akár megbarátkozhatnál az óvszerrel is, nem olyan borzasztó az, és legalább biztonságos.

2016. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg más összetételű gyógyszer vagy egyéb "eszköz"? Lehet, hogy csak meg kell találni a megfelelő hatóanyag tartalmú készítményt.

Nem tudom, hogy összetételét illetően milyen különbség van, de én tapaszt használok. Korábban pedig évekig óvszerrel védekeztünk és nem volt olyan borzasztó.

2016. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A barátom képtelen óvszerben, én se szeretem. Úgy meg képtelenség, ha lankad a gumiban.

8 évig szedtem gyógyszert, az utóbbi 4 évben voltak problémáim (vagy csak ekkor vettem észre), a Mistráltól volt migrénem, pedig az azt azért kaptam mert "kevesebb a mellékhatása" a Lyndinette-hez képest.

Már nem tudok mit kitalálni. Pharmatexben nem bízom miután terhes lettem mellette :(

Jaydessel azért vagyok bizakodó, mert azt olvastam, hogy csak helyileg hat :)

Most tervezek nőgyógyászhoz menni, mert abbahagytam ismét a gyógyszert és nem fogom újrakezdeni. Képtelen vagyok nedvesedni, pedig csak egy hónapja kezdtem újra a lyndinette-t :(

2016. febr. 28. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem önmagában kell használni a pharmatexet, hanem pesszáriummal.
2016. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én sem szültem, nem szedhetek fogamzásgátlót és az óvszertől is rosszul vagyok. Hasonlóképpen pharmetexet használtam, abortusz lett a vége. Igy maradt a jaydess, most barátkozunk egymással. Nagyon durva volt a felrakás. Sztem még a lamináriától is rosszabb. Nem akarlak elijeszteni, biztos emberfüggő, de én rosszul viseltem.
2016. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amikor abortuszra kellett mennem ott nem használtak lamináriát, hanem valami tablettát csak ami felpuhította a méhnyakamat, igaz 5 hetes terhesség volt csak.

Ettől féltem én is, hogy a jaydess nagyon durva lenne, akkor marad a tabletta és a szexuális vágy hiánya :(

2016. márc. 12. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy azóta mi újság, de én a jaydess-sel tök jól elvagyok
2017. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem szult nok is hasznalhatnak spiralt, hormonosat es nem hormonosat egyarant. Ha ezt a nogyogyaszod nem igy tudja, keress masikat, aki olvassa az ujabb szakmai ajanlasokat!
2018. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!