Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 db fogamzásgátlót egymás...

2 db fogamzásgátlót egymás után kihagytam. Nem kavarodik meg nagyon a hormonháztartásom így?

Figyelt kérdés
Mert a 2 nap kihagyás után folytattam a tabletta szedését, mint ha nem maradt volna ki egy sem. Viszont így pedig pecsételő vérzést produkált a szervezetem...ami nem igazán pecsételő vérzés, hanem konkrétan olyan, mintha megjött volna a menstruációm. Tehát 2 nap kihagyás plusz a 3.napi beszedés utáni napon jött meg. És még a hasam is kicsit fájt, pont mint amikor megjön...de még egy heti adag volt hátra, így ugyanúgy bevettem a tablettákat mindennap. Ennek már, hogy "megjött" a 4. napja és nem múlik a vérzés. De ez is olyan, hogy hol több alvadt vér távozik, hol pedig semmi. (Tehát mégsem olyan, mintha megjött volna.) Járt már valaki így?
2016. márc. 3. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos, mindenképpen.
2016. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt Én is tudom, köszi :/ Csak kíváncsi voltam, van-e tapasztalat.
2016. márc. 4. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem jártam így. Azért nem olyan bonyolult észben tartani, hogy minden nap kb ugyanakkor bevegyél egy gyógyszert. Ha nem megy, védekezz inkább máshogy.

MÁR nem kavarodik meg a hormonháztartásod.

A gyógyszerhez mellékeltek egy jó hosszú tájékoztatót, benne szokott lenni, hogy mi a teendő, ha kihagytál 1 vagy több szemet.

Nem mindegy, milyen fajta tabletta, az is lényeges, hogy hányadik héten történt, stb.

Ha előtte napokban egyéb védekezés nélkül éltél szexuális életet, akár a teherbeesés kockázata is adott akár.

Lehetőleg azonnal keresd fel az orvosod és kérd ki a tanácsát. Bár nem írtad, mit szedsz, valószínűleg azt fogja javasolni, hogy szünet nélkül kezdd el a következő adagot. Igaz a kimaradt gyógyszert pótolni kellett volna, így már nehéz biztosat mondani. Vagy kapásból szünetet kellett volna tartani, de ezt már buktad. Az tuti, hogy egy jó darabig nem árt, ha óvszert is használtok. És ezentúl próbálj egy kicsit jobban odafigyelni, ha nem akarsz babát.

2016. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. DE: Nem az volt a kérdés, hogy teherbe eshetek-e. És igen, könnyű észben tartani, mikor kell bevenni a tablettákat, kb. 14 éve ugyanazt szedem. Lindynette 20-at. És igen, azért gondoltam, hogy írok ide, mert ilyen esetre nem tér ki a tájékoztató. Csak a szokásos klasszikus esetre, a "mit tegyek, ha elfelejtettem bevenni a fog. gátlót? Akkor azt még 12 óráig pótolja." Csakhogy úgy alakult, hogy egyáltalán nem tartózkodtam otthon hétvégén (péntek és szombat este, amikor konkrétan 2 db kimaradt) nem volt nálam a tabletta. De ne kelljen már magyarázkodnom mért nem vettem be, észben tudom-e tartani könyörgöm. A vérzéssel kapcsolatban volt kérdésem, hogy tudatában állok annak, hogy ilyenkor pecsételő vérzés léphet fel. De fogalmam sem volt róla, hogy egy "pecsételő" vérzés mit takar! Vagy mennyi ideig tart.
2016. márc. 4. 22:59
 5/5 A kérdező kommentje:
És még egy: régebben is előfordult, hogy kimaradt egy-egy db. (sosem egymás után 2 db) Pecsételő vérzésem nem volt. Aktív szexuális életet élek, teherbe sem estem. Mivel a fogamzásgátló, amit szedek nem csak a peteérést gátolja, hanem a méh nyálkahártyáját is véknyan tartja. Ha esetleg mégis megtermékenyülne egy petesejt, akkor ne tudjon beágyazódni se!
2016. márc. 4. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!