Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitol van ez? Mit...

Szerintetek mitol van ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehat, ebben az evben kezdodott el az, hogy szinte minden havi verzesem utan lent ego,viszketo erzes tor ram. Vettem ilyen huvelygomba elleni kupot. Par hasznalat utan ez az egesz megszunt es elmult. De, most megint elo jott, es a baratomnal is elo jott. Azt vagja a fejemhez, hogx tolem kapta el.. nagyon bant a dolog es rosszul esik. Mar eljutol odaig lassan, hogy szeretkezni sem akarok mert kellemetlenul erzem magam..hogy talan miattam faj es viszket neki.

Tudtok valamit ajanlani? Gxogyszer stb. (A nogyogyaszt hagyjuk)



#Nemibetegeseg/fertozes/noiegeszseg
2016. márc. 6. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ne hagyjuk a nőgyógyászt. A hüvelygomba makacs lehet és hajlamos a kiújulásra, ráadásul ha a barátod nem kezeli magát, oda-vissza adjátok egymásnak. az is előfordulhat, hogy nem a szokványos candidáról van szó, meg kéne nézetni magad, és adekvát terápia kell mindkettőtöknek. Amúgy hogyan védekeztek?
2016. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A párodat is kezeltetni kellene. Ír az orvos neki is fel valami tablettát, és neked is. Gomba lehet, de csak tippelni tudok. Ehhez vizsgálat kellene. A nőgyógyász pont ezért van, hogy megoldja a problémátokat.
2016. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fogamzasgatlot szedek. Szoval igy. Ha ovszert hasznalnank nem lenne ilyen jellegu problema.

De ez a masodik ilyen alkalom. Nem hinnem,hogy oda vissza adnank egymasnak. Akkor hamarabb jott volna ez a peoblema. Nem 3 honappal kesobb.

Masreszrol,mikor meg vettem a kupot, akkor az volt rairva,hogx 1 het, de inkabb 2 hetig hasznaljam.. viszont en csak 6 napig hasznaltam,mert mar nem lattam ertelmet. Elmult minden tunetem. Ugy latszik folytatni kellett volna a hasznalatat,

2016. márc. 6. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szép a barátodtól, hogy a fejedhez vágta, hogy tőled kapta el a fertőzést, még akkor sem ha igaz lehet a dolog, de lehet pont fordítva volt. Most ebbe bele se menjünk, mert indifferens.


Nem követsz el nagy hibát ha előbb kipróbáld a korábbi hüvelygomba elleni kezelés folytatását és ezzel párhuzamosan a barátod is kenegesse Canesten kenőcssel a péniszét. Ha bármelyikőtöknél fennmarad a korábbi gombából, akkor visszafertőzitek egymást.

Viszont ha néhány nap után nem enyhülnek a tünetek, akkor tényleg fel kell keresni a szakorvost!

2016. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nalam mar enyhult a problema. Ma este akarom ujra elkezdeni a huvelykup hasznalatat, biztos ami biztos.


De akkor sem ertem, hogy miert mindig a havi verzes utan jon ez elo nalam. Utoljara kb 3-4 honapja volt.(az elso alkalom hogy ez jott ki) es csak azota, amiota fogamzasgatlot szedek, es tampont hasznalok.

2016. márc. 7. 14:37
 6/8 manó1235 ***** válasza:
Nekem is mindig a havi körül jön elő és a nőgyógyászom azt ajánlotta hogy hagyjam el a tampont ne használjam, azóta jobb a helyzet. És igen arra figyeljetek oda hogy a párod is le legyen kezelve ne csak te.
2016. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a hüvelyben normál esetben számos baktériumtörzs, és gomba, illetve egyéb mikroorganizmus "lakik", melyek bizonyos mértékű jelenléte szükséges az egészséges hüvelyflóra fenntartásához. A hüvelyflóra kényes egyensúlyát alapvetően az immunrendszer tartja fenn, ha viszont valamilyen oknál fogva a kórokozó mikroorganizmusok elszaporodnak, az fertőzést eredményezhet. Ezek az okok többfélék lehetnek pl. legyengült immunrendszer, vagy kívülről beérkező újabb kórokozók, vagy éppen a természetes öntisztulási folyamatban való korlátozódás. Na az utóbbi az, amit a tamponhasználat befolyásolhat és feltehetően ezért tudnak a menzeszed alatt kicsit túlszaporodni a hüvelyedben a kórokozók.


A javaslatom az, hogy első körben próbáld meg a tampont gyakrabban cserélni, de ha ez nem vezet eredményre és így is előjönnek a tünetek, akkor a tampon helyett használj betétet!

Ha pedig ez sem oldja meg a problémát, akkor kénytelen leszel konzultálni egy szakorvossal!

2016. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a kovetkezonel meg probalok vagy betet hasznalni vagy tampont surubben cserelni. Viszomt azt is olvastam, hogy lehet emogott magas cukorszint is. Szoval nem tudom. Igazabol en megprobalol egeszsegesen elni, az ott latottakat kikerulni, az itt elmondottakat hasznositani es majd meglatjuk. Bizok benne, hogy elmulik
2016. márc. 12. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!