Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt az endokrinológusok nem...

Ezt az endokrinológusok nem tudják, hogyha nekem magas a tesztoszeronszintem, miért ajánlanak D-vitamin, amikor arról azt olvastam, hogy még jobban emeli a tesztoszteront?

Figyelt kérdés

Ugyanakkor,az is igaz,hogy PCOS-em van,aminek velejárója a D-vitamin hiány.Csak így meg most,nem tudom,mit csináljak... :/

Mert,a magas tesztoszterontól meg hullik a hajam. :(


Előre is nagyon köszönöm,ha valaki ír!


2016. márc. 8. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg,de nem a magas tesztoszterontól hullik a hajad...
2016. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Túlsúlyban vannak a ffi hormonok a szervezetemben és egy hormon (most nem tudom a pontos nevét) tesztoszteronná alakul át a szervezetembe és és hozza gyulladásba a hajhagymákat.

Andorgén típusú hajhullást állapítottak meg nálam...

2016. márc. 8. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem emeli meg, azért mondja hogy kell, az interneten annyi baromság van, ne azokban bízz (ha kételyeid vannak, hívj fel egy másik dokit, akár házidokit, kérdezd meg), a D-vitamin nem alakul át, a hiánya viszont nagyon sok gondot okozhat. Többet között korai csontritkulást!

Nekem is magas volt, szedtem és nem rontott az eredményen. A stressz és egyebek annál inkább rontják, tehát ha a vérvételen ideges vagy, még az is megemeli.

Az antiandrogén fogamzásgátlótól megáll ez a hajhullás, sőt ha nem akarsz gyereket még sokáig, akkor ez kb jelenleg az egyetlen megoldás (pihenteti a petefészkeket)... sajnos tudom milyen, nekem csak sima cisztáim vannak ugyan, de ez a megoldás amíg nincs tervben baba. Leviszi a tesztoszteront, nekem magától helyre is billent miután abbahagytam és kaptam más nem antiandrogént.

Pajzsmirigy hormonokat néztek? (TSH, T3, T4), nekem alulműködik, az okoz még d-vitamin hiányt, ahogy elkezdtem a hormonpótlást, d-vitamint, és szelét szedni javult mindent (hajhullás, pattanások stb.) Jelenleg sincs semmilyen eltérés már a leleteimben.

2016. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha PCOS-od van, attól magában is hullhat a hajad. Pláne, hogy általában inzulinrezisztenciával jár karöltve. Azt nézték nálad? Mert kellene? Ugyancsak pajzsmirigyet.

D-vitaminhiányban borul a hormonháztartás, ez kihat az inzulinra, a pajzsmirigyhormonokra és valószínűleg a nemi hormonokra is. Nekem pl. javult D-vitamin szedésétől a pajzsmirigy eredményem, előtte durva hiányom volt, inzulinrezisztencia mellé is ajánlják nagyon.

Én is hajhullásra hajlamos vagyok, a D-vitamin szintem normalizálása erre csak jótékonyan hatott.

2016. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!

Igen,már minden létező szervemet,hormonomat átnézték... :/

Az inzulinrezisztenciára az egyik orvos azt mondja,hogy van nekem,a másik meg azt,hogy nincsen.Szóval,most nem tudom,mit higgyek,de akarok majd másik terhelésest csináltatni.


A 2. válaszolótól megkérdezhetem,hogy akkor Te milyen nem antiandrogén szert szedsz?

Tényleg csak ezek az antiandrogén fog.gátlók maradnak? :(

2016. márc. 8. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 3. vagyok, szerintem ha az orvosok bizonytalanok, akkor vedd úgy, hogy van IR-ed, és kezdd el a diétát meg a sportot hozzá, csak nyerhetsz általa. A facebookon van pár IR-es meg PCOS-os csoport is, ott nagyon sokat tudnak segíteni a sorstársak, amiben bizonytalan vagy, meg találsz recepteket stb. Szerintem használna neked is, ott lehet van olyan sorstárs is, akinek hasonlóan magas a tesztoszteronja is, vagy ha elégedetlen vagy az orvosoddal, kérhetsz ajánlást is.
2016. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Nuvaringet írt fel a dokim (most végzek az első hónappal), mert már nem magas annyira, hogy indokolt legyen az antiandrogén (előtte a Belara az volt és egy idő után pattanásos lettem tőle), ez a gyűrű ráadásul a legkorszerűbb, legalacsonyabb hormontartalmú.

Egy próbát megér, azok is teljes értékű fogamzásgátlók, a Belarát 2 évig szedtem gond nélkül, van még sok másik antiandrogén.

2016. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen az újabb válaszokat!
2016. márc. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!