Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon nehezen múlt el a candidája vagy egyéb hsonló nemi fertőzése?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve kezelem, különböző gyógyszerekkel meg minden, minta eredmény alapján és nem múlik el és már nagyon elegem van.. Valami nagyon jó és biztos módszer??

2016. márc. 10. 13:59
 1/8 anonim válasza:
gynopevaryl, diflucan, mycosyst, vitagynC, canesten, boraxos kúp, tejsav, teafaolaj, génia92, klion-D, colpo-cleaner, Betadine...... Ezeket használtam már, de még mindig tart, most megint micosystet kaptam meg gynazolt, ami már 3 napja nem akar kiürülni, azért jöttem most erre az oldalra .. :) Remélem elmúlik mostmár, elég szomorú vagyok, a barátom is értetlen, de eddig hálisten türelmes... A szám széle is berepedezik.. szóval elég gáz a helyzet. Pedig a bugyijaim is lecseréltem, alig eszek cukrosat, stb. Szólj ha találsz módszert!
2016. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem másfél évig tartott, minden létező gyógyszert szedtem (Mycosyst, Fluconer, Fluconazol-Q pharma, Orungal, Dermyc..) és minden létező kúpot is írt az orvos (bóraxostól kezdve Canesten, Pevaryl, Batrafen, Gynazol, Betadine, Klion, stb..), míg végül két hihetetlenól egyszerű dolog segített.


A dokim a legutolsó alkalommal mosolyogva várt, hogy az egyik, hozzám hasonlóan gombától évek óta szenvedő páciense teljesen tünetmentessé vált az Ellen probiotikus tampontól. Mondanom se kell, rohantam a patikába és megvettem, és komolyan használt! Nem olcsó, 3200 forint 12 darab normál méretű tampon, amit ugyanúgy mensi alatt is, illetve azon kívül is lehet használni. Én az utolsó Pevaryl kúp kúra után felhelyeztem egyet egy teljes napra az orvosom tanácsára, utána pedig minden héten egyet 12-24 órára. Azt kell róla tudni, hogy úgy néz ki, mint egy rendes tampon, viszont a belsejében többféle laktobaci-törzs található, amik a test melegétől kiolvadnak gyakorlatilag a tamponból és stabilizálják a hüvely flóráját. Előtte már próbáltam amúgy minden létező hüvelyflóra-visszaállító kúpot, meg a doki is írt fel vényköteleset, de azok semmire nem voltak jók, viszont az Ellen 2 hét után helyrerakott, másfél évnyi kőkemény szenvedés után.


A másik, ami nagyon fontos és szerintem jelentősen hozzájárult a gyógyulásomhoz, az a Candida-diéta. Valóban szigorúan nem ettem/eszem cukrot, lecseréltem eritritre, mert ez nem táplálék a Candida számára (nincs utóíze, lehet vele főzni-sütni, tök olyan, mint a kristálycukor küllemre, és 0 a glikémiás indexe), illetve teljesen elhagytam a finomlisztet. Nem eszem bolti péksütit, készételt (pl üveges szószok meg ilyesmik), csokit, édességet, erjesztett élelmiszert (savanyúság, borok, ilyesmik) és olyan 3 hét után éreztem, hogy a gomba sokkal gyengébb, kevesebb volt a folyásom és a viszketés is enyhült. Ezután jött a fent említett utolsó doboz Pevaryl és utána rögtön az Ellen tampon, 2 hét után kutya bajom nem volt! Alig hittem el, de tényleg, már teljesen el voltam keseredve, mert nagyon nagy fájdalmaim voltak végig, a rengeteg kúp teljesen szétmart odalent, a párommal totál megfeneklett a magánéletünk is; arról nem is beszélve, hogy másfél év alatt olyan 300ezer forintom elment orvosra meg gyógyszerre..


Szóval szerintem egy próbát megér, illetve fontos az is, hogy hinni kell abban, hogy ki lehet belőle gyógyulni..végig nagyon el voltam keseredve, mert 22 éves koromban kezdődött és nem hittem el, hogy ilyen fiatalon már nem tudok kimászni belőle, de muszáj volt hinni benne, hogy meg tudok gyógyulni és lehet normális életem.


A Candida-diéta amúgy annyira nem vészes, ugyanúgy lehet enni sovány húst, durumtésztát, én itthon sütök kenyeret általában rozslisztből meg zabkekszet nasinak, illetve zöldséget, gyümölcsöt is nyugodtan lehet falni. A cukor elhagyását is meg lehet szokni, én amúgy imádtam a csokit, de a gyógyulásért lemondtam róla, meg lehet állni. :)


Jobbulást! :)

2016. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Első vagyok. Ha újra visszajön, kipróbálom az Ellen-t. Most én csökkentettem a cukor mennyiséget, de nem tudom elhagyni, nem is bírom ki egy napig se, és itthon a többiek meg nem alkalmazkodnának. Nehogy már bárki akinek gombája lesz ne ehessen többé ilyeneket... Remélem attól még van esély a gyógyulásra. Vajon mennyi idő után lehet azt mondani, hogy gyógyult? És most mivel, hogyan előzitek meg?
2016. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, hát igen, anno én is imádtam minden édességet, ráadásul imádok és jól is tudok sütni, szóval nagyon nehezen tudtam lemondani ezekről..viszont az eritrit nálam mindent megold, mert ugyanolyan ízű és állagú, mint a kristálycukor kb, persze jóval drágább, de legalább nem kell aszpartámon meg egyéb, amúgy is egészségtelen és sz.r ízű édesítőkön élnem.

Nálam a megelőzés nagyrészt maga a diéta, persze már nem a szigorú része, mert imádok enni, de próbálok minél egészségesebben. A péksütik, finomliszt elhagyása is sokat segít, mert ezeket a szénhidrátokat imádja zabálni a gomba, meg persze a kristálycukrot. Egy gyógyszerész ismerősöm magyarázta el, hogy ha megvonjuk ezeket a szénhidrátokat a gombától, kb 2 hét alatt drasztikusan kipusztul, és közben kell a hüvelyt helyre pofozni, nálam ugye az Ellen vált be erre a célra. :)

Szerintem egyedi, ki mikor jön helyre, mert a diéta is olyan, hogy kell neki azért a minimum 2-3 hét, nálam 2 hét után majdnem teljesen megszűnt a folyás, viszketés és a hasonló tünetek, aztán rá pár napra a kenetből és tenyésztésből sem volt kimutatható semilyen baci vagy gomba. Eleinte nekem is hihetetlen volt, hogy igazából nagyrészt azon múlik, mit eszek, mert az ember először abban bízik, hogy majd a gyógyszer meg a kúp, kenőcs, egyebek jók lesznek és elmúlik, de miután a doki azt mondta, már nincs más, amit felírhatna, mert mindent szedtem/használtam már, akkor azért eléggé megtörtem.


Használam folyamatosan az Ellent heti egyszer, meg mensi alatt csak azt igyekszem használni.

Ami még fontos és most jutott eszembe, az a partner teljes kivizsgálása, ha nincs tünete, akkor is, mert a férfiaknál jellemzően semmi tünet nincs, viszont hordozhatják. A párom Lomexinnel kente magát odalent, az megszünteti az esetleges gombatelepet.

2016. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is nagy sütős vagyok :D Partner kezelése megvolt. Köszi a választ, hát ha minden kötél szakad, akkor diéta 2-3 hétig szigorúan utána eritrit és ...kevesebb :D szénhidrát. Kérdező, veled mi van? jobbulást!
2016. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

Tényleg jó a diéta, először én se gondoltam, hogy ér az ilyesmi valamit, de mikor a sokadik doki mondta, kezdtem elhinni :D

Amúgy ami még segíthet, vagyis hát én megpróbáltam, az a kakukkfű tea, grapefruit csepp meg a lapacho tea. A gombán nem tudom, segített-e, de az immunrendszerem jelentősen javult tőle, jobb volt a közérzetem is tőlük.

2016. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DrPro válasza:

Hát mielőtt nekikezdtek a candida elleni táplálkozásnak, előbb győződjetek meg, hogy tényleg candidátok van-e.

Ez nagyon egyszerű, mivel aki candidás annak lepedékes a nyelve.

A fiziológiásan tiszta sóval sózott ételnél, nincsen erősebb gyógyszer a candidára és az általa okozott szövődményekre.

2016. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Aki candidás, annak lepedékes a nyelve" - mekkora baromság, te jó ég. Lehet, mondom LEHET, hogy valakinek lepedékes tőle a nyelve, de 80%-ban nem az.
2016. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!