Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha 15 évesen képtele...

62742 kérdése:

Normális, ha 15 évesen képtelen vagyok tampont használni? Nők és lányok.

Figyelt kérdés
Egypárszor próbáltam mini tampont használni,de annyira fájt,hogy félórányi próbálkozás után abbahagytam. Nagyon fáj,mikor tolnám fel,meg is akad és nem megy tovább. Orvoshoz kell ezzel fordulnom? Vagy valami tanácsot tud adni valaki? Normális ez így?

2016. márc. 11. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan jól próbálod felhelyezni a tampont? Nem bántásból, de nem mindegy a technika. Szoktál önkielégítést végezni, nyúltál már fel az ujjaddal magadnak? Ha még sosem csináltál ilyet, akkor se ijedj meg a tanácsomtól, de érdemes lenne felnyúlnod egy ujjaddal a hüvelyedbe! Így ki tudod tapogatni, hogy milyen irányú a hüvelyed (ugyanis nem egyenes), és emiatt tudni fogod azt is, milyen irányba kell elindítanod a tampont. Mert ha megakad, az azt jelenti, hogy a hüvely falának nyomod, tehát nem arról van szó, hogy van benned valamiféle torlasz, ami nem normális :) Nekem pl. kicsit jobbra kell irányítanom a tampont mindig, csak úgy megy fel.

Az is fontos, mennyire erős a vérzésed. Ha alig vérzel, a hüvelyed viszonylag szárazabb, nagyon nehéz úgy felrakni a tampont. Viszont ha erős a vérzés, akkor simán felcsúszhat a tampon is.

Fontos, hogy ne stresszelj rá, mert összeszorulnak az izmaid a félelemtől, és úgy tényleg nem fogod tudni felhelyezni.

2016. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Valószínűleg túl szűk a nyílás a szűzhártyán, és/vagy túl vastag a szűzhártya, nem elég rugalmas. Ki tud ürülni rendesen a menstruációs folyadék? Érdemes lenne megmutatni nőgyógyásznak, mert ez problémákat okozhat, később is.
2016. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor szűz voltam nekem se ment fel a mini tampon sem. Ha nem megy, akkor ne erőltesd.
2016. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mai napig nem megy, pedig már nem vagyok szűz. De nem is erőltetem, betétet használok helyette. Én mondjuk az ilyen hüvelykúpoktól is irtózom.

A legkisebb méretű tampont próbáltad?

22L

2016. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mennyire erős a vérzés és az sem, hogy hogyan helyezed fel, plusz ha rátresszelsz lezár a tested.


Olyankor próbáld amikor senki nem töri rád a fürdő ajtót és kellő mennyiségű a vérzés, hogy meglegyen a síkosítás. Ha meg nem megy ne erőltesd mert csak felsérted magad.


Eleinte nekem sem sikerült, hanyagoltam. Később 17 évesen, de még mindig szüzen sikerült.


Szerintem neked sincs testi problémád, egyszerűen csak gyakorlás és némi szerencse kérdése a dolog.

2016. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az,sok nő írta már hogy volt akinek a szűzessége elvesztése után, másnak meg szülés után lett csak kényelmesebb a tampon viselése
2016. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
13 vagyok és tampont is használok.. Simán felmegy. Egy jó tanács:masztizz felrakás előtt és benedvesedsz. És akkor könnyen felcsuszik
2016. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 36 vagyok, és még ma is nehezen megy fel, nem szeretem, betétet használok. Igaz, nem voltam sok férfival, még nincs gyerekem, persze nem tudom, ennek mennyire van köze hozzá. Mindenesetre, Te is elég szűk lehetsz, ami nem baj, használj betétet, az biztonságos. :)
2020. aug. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!