Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin-mirigy eltávolító...

Bartholin-mirigy eltávolító műtéte volt itt valakinek?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy pontosan, hogyan zajlott, kit és hol kellett megkeresni, mennyi idő múlva kaptatok időpontot, hogyan zajlott a műtét és milyen volt a felépülés?

Azt hiszem rászántam magam, de ezeken a tényezőkön múlik a mikor.

Előre is köszönöm a választ.



2016. márc. 11. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Én csak majdnem túlestem rajta, de szerencsére magától megoldódott.

Konkrétan éreztem, hogy van odalent valami, így egyből orvoshoz mentem. Ott közölték, hogy ez egy sürgős műtét, mivel ez pár nap alatt úgy megtelik, hogy egy kisebb alma nagyságú is lehet és nagyon tud fájni, így pár napra rá adtak időpontot. Ez idő alatt egyszer együtt voltam a párommal és mire mentem műtétre, igazából majdnem teljesen el is múlott, így közöltem az orvossal, mikor jöttek reggel vizitelni, hogy mi van. Megvizsgáltak, ahol elmondtam, hogy együtt voltam a férjemmel, mire az orvos kezet fogott velem és közölte, hogy gratulál, ez volt a legjobb, amit tehettem, ugyanis ilyenkor képes magától kitisztulni.

Esetleg neked tudnék ilyen tippet mondani.:)

Nem is kellett műteni.

De amúgy egy rövid altatásban csinálták volna és reggel megcsinálták volna, aznap mehettem is volna haza.

Nagyon egyszerű és nagyon pici műtét lett volna.

2016. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor neked nem volt fájdalmas tályogod, csak a fájdalmatlan ciszta. Mégis rögtön ki akarták operálni magát a mirigyet?
2016. márc. 11. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nekem még nem fájt, addig nem jutottam el, mivel ahogy észleltem magamon, azonnal mentem orvoshoz.

És azért akartak rögtön beavatkozást csinálni, hogy ne is jussunk el odáig, hogy annyira eldurvuljon.

2016. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Régi a kérdés, de hátha szüksége lesz rá valakinek. 17 évesen mindkét mirigyem begyulladt. A bal oldalit kivágták, ezt 10 cm hosszan hüvelytől méhszájig varrattal látták el. Akkora fájdalmam volt utána, hogy majdnem "belehalok" érzés, pedig nagyon strapa vagyok! A másik oldalon folyton csak szivatgatták, 21 évesen szülés előtt nagyon feltelt, begyulladt, szülés után tályogként kezelték. Műtét, de felvágás, pucolás, csíkozás, kb. 2 cm-es hasítás nyitva marad, belülről pucolódik, utána olyan megkönnyebbülsz érzés, mert előtte nagyon fáj, feszül , évekig nem bírod a szexet, ha fellángolásban van. DE! Mikor már háromszor csikozták mondtam kivesszük és kész. mondtam a dokinak, hogy emlékszem a fájdalomra, inkább megszülnék még 3 gyereket, azt mondta már más a helyzet eltelt azóta 8 év, rutin, technika, másik a doki is, reménykedtem. Jah! Egy évig gyógyulgattam, mert farpofáig ki kellett tisztítani, nagyon be volt ékelődve és mivel ott már 3 szor hasították a bőrt, ezért nagyon vérzett műtét alatt, utána is nagyon bevérzéses volt, nem tudtam menni se, két hétig feküdtem és csak wc-re jártam. Nade! meggyógyultam, és többet sosem lesz ilyenem, mert kivettük. A legjobb döntés volt! Ez két éve! Teljesen rendben minden. Ráadásul ettől a gyulladástól volt az aranyerem folyton begyulladva és a kifakadásoktól a hugycső gyulladás, hólyaghurut évente 2-4 alkalommal évekig. Gusztustalan, fájdalmas betegség. Mindent kiprbáltam, hogy ne kelljen műteni. Ideig óráig használt is pl. Tetran kenőcs napi 3 szor miután kinyomkodtam, forró kamillás altesti gőzölés,stb. de mikor bezárul és nem tud ürülni, az egy kín. Egyszer kell túllenni rajta!
2018. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!