Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mit tennetek ilyen helyzetb...

Ti mit tennetek ilyen helyzetben? 8-án meg kellett volna jonnie a havimnak, de nem jott. Holnapra (13) -ára pedig uszodaba megyunk (aqua worldbe) egesz nap ott leszunk. De nagyon felek, hogy a mensim csak kesett. Es akar holnap is megjohet.

Figyelt kérdés
szerintetek mondjam anyanak, hogy nem tudok menni, vagy hogy felek,gogy megjon.....? Mar elmondtam neki es valami olyasmit mondott akkor, hogy majd fel lesz keszulve.... (gondolom tamponnal vagy betettel)....nem tudom mit tegyek....???????

#menstruáció #uszoda #havi vérzés #havi vérzés késése
2016. márc. 12. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én elmennék... Miért mondanál le menzesz esetén programot? Érdemes alkalmazkodni a menzeszhez, tehát természetes folyamatnak venni és könnyebb lesz elfogadni ezt az állapotot.

Ha nekem ilyenkor mindenféle hosszan tartó görcseim lennének és egyéb fájdalmaim, meg igen erős vérzésem, akkor persze talán lemondanék egy ilyen programot. Amúgy pedig felkészülten, de elmennék és jól érezném magam.

De vinnék magammal tamponokat vagy tampaxokat és szükség szerint görcsoldót.

Ennyi :)

2016. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
haz attol felek hogy ott jon meg.....
2016. márc. 12. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a különbség? Semmi! Ha megjön az usziban, ha nem, tegyél be tampont vagy tampaxot és kész. Közben meg nem kell aggódnod, megjött vagy nem. Ha nem jön meg, akkor is nyugodtan úszhatsz, mert van tamponod.

Hajrá!

2016. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen de egész héten nem jött meg és késik....

szóval ha egész héten nem jött meg, akkor nem is fog???

2016. márc. 13. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Főleg fiatalon a menzesz kezdeti időpontja, tartama, mennyisége nagyon sokaknál hónapról hónapra változik, de még jóval később is előfordulhat összevisszaság.

Az aggodalom, feszültség, stressz is befolyásolhatja, mégpedig úgy, hogy valakinek hamarabb fog ilyenkor megjönni, de valakinek jóval később jöhet meg vagy kimaradhat.

Ha nem éltél szexuális életet, akkor érdemes várnod az orvoshoz fordulással. Lehet, eddig rendben vagy viszonylag rendben megjött. Az is lehet, most sokat fog csúszni. Egyszerűen nem kell tenned semmit (kivéve, ha fájdalmaid vannak, betegnek érzed magad, tüneteid vannak, terhes vagy vagy hónapok maradnak ki), csak türelmesnek lenni és elfogadni ezt a helyzetet.

Meg fog jönni akkor, amikor megjön. Tudom, hogy kellemetlenül érezheted magad, de ne aggódj. Kapcsolódj ki, érezd jól magad.

2016. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!