Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a nőgyógyászaton végeznek...

Ha a nőgyógyászaton végeznek rákszűrést, ott a petefészek rákot is megnézik?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha hasi, vagy hüvelyi ultrahangot csinálnak, azokon jó esetben látszódhat egy ilyen elváltozás. Tapintással nem lehet megállapítani, illetve a kenet sem mutatja ki.
2016. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kenetes vizsgálat méhnyakrákra és egyéb betegségekre (gomba, fertőzés stb) vizsgál. A petefészekrákot csak UH és tapintás, de utóbbit a doki megcsinálja a rákszűrés alkalmával, sokan UH-t is csinálnak, ha nem, akkor kérheted.

Általában az 50 felettieket érinti valóban a petefészek rák.

2016. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2#

Lemaradt:

Rutin szűrővizsgálatok erre nincsenek konkrétan tehát. A fizikális vizsgálat (kismedencei vizsgálatot is), az UH (hüvelyi, mert az pontosabb), a CA-125 vérvizsgálat és a biopszia, együtt, ami kell.

2016. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat,50eves kor felett szokott,de 16 évesen se kizárt ? Mert 4honapja keresgéljuk hogy mitol fajhat a hasam mindennap,es petefészekcisztat találtak de csak olyat ami a meg nem repedt tüszőbol alakult ki,azt mondtak felszívódik,std korokozok negativ,a gombákat most nezik (folyasom is van) es olvasgattam ennek a raknak a tüneteit... Es nekem ezek nagyrészt megvannak es most kicsit felek...
2016. márc. 18. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon ritka.

Nekem is tüszőim vannak, az egész petefészkem tele van velük (UH-n látták volna a rákot amúgy!) és piszkosul tudnak fájni! :\

2016. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!