Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló muszáj de a...

Fogamzásgátló muszáj de a gomba is jön vele. Mit lehet tenni az ördögi kör ellen? Valaki szabadult már meg visszatérő gombától?

Figyelt kérdés
Sajnos fogamzásgátló szükséges ahhoz, hogy egyáltalán ciklusom legyen enélkül nincs egy női betegség miatt. Viszont nagyon gyakori, hogy gombás fertőzésem lesz. Elég ehhez egy aktus is pedig a partnerem is nem egyszer lett velem együtt kikezelve. Nem elég, hogy már szégyen ez nekem de kellemetlenek is a tünetek. Már 3x gyógyszert váltottunk orvosommal az évek során de sajnos a gomba az jön. Szerencsére nem túl gyakran ( fél évente jön elő kb. de van, hoy gyakrabban ) de akkor is már évek óta rendszeresen visszatér. Volt valaki, akinek rendszeres gombás fertőzése volt és valahogy sikerült tőle megszabadulnia? Legutolsó kezelésem után kaptam olyan hüvelykúpot is, amivel helyreáll a hüvelyem flórája de most egy menstruáció kihozta megint pontosabban szerintem az eddig bevált tamponom, mert utána jött ki rögtön de lehet, hogy az uszoda csak nem volt tünete de ez így borzalom.
2016. márc. 28. 15:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ami folyamatos probléma, hogy olyan érzésem van néha pisilés után mintha fel lennék fázva de ez elmúlik 10 percen belül. Ezt a háziorvosomnak mondtam 2 éve de ő azt mondta pszichés, mert akkor estem túl egy nagyon durva felfázáson. Kivizsgálva nem voltam, mert a nőgyógyászom és a háziorvos küldözgetett a másikhoz és meguntam.
2016. márc. 28. 15:13
 2/13 anonim ***** válasza:

Beléd megy el a párod?

Mert a spermától is lehet ám.


Nem pszichés.

Próbáld meg, hogy ha tünetmentesek vagytok gumival csináljátok.

vagy legalább ne menjen el benned..


Hátha az segít valamit.

illetve ha kibírod akkor 1-2 hónapig használj betétet.

Hátha ez is a megoldás kulcsa.

2016. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, bennem de erre nem is gondoltam, hogy sperma oka lehetne, mivel mint írtam mindig más hozza ki éppen és ez pl. nem mindig igaz, hogy aktus csak van, amikor az elég hozzá.

A gumit nem szerettem soha, mert azután is viszkettem és már próbáltuk mikor endokrinológus akart vizsgálni és gyógyszert nem szedhettem. Tény, hogy a gomba nem jött abban a 3 hónapban de kellemetlen volt. Előző barátomnál viszont óvszer mellett is sikerült gombát összeszedni. Az volt a legelső alkalom és strandon kaptam el.

2016. márc. 28. 15:26
 4/13 A kérdező kommentje:
Van, amikor párom pénisze hámlik, sebesedik ki és nekem semmi bajom de voltunk együtt kezelve utána egy ideig jó volt aztán vagy rajta vagy rajtam megint előjött.
2016. márc. 28. 15:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Viszont a csak betétet kipróbálom de nagyon utálom azt is :D
2016. márc. 28. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ha benned megy el, nem csak gombát de erős folyást is okoz(hat).

Legalábbis nekem okozott.

Ha eszel ne olvasd tovább.

Nem értettem, hogy hogy csoroghat olyan sokáig belőlem a cucc.

Aztán amikor már 2-3-4x fürödtem és eltelt 12-24 óra és még mindig jött rájöttem, hogy ez már nem a sperma hanem a szervezetem próbálja kimosni magából az ellenkező ph értékű anyagot.

Aztán viszkettem is tőle kicsit.

Utána elkezdtük a kint elmenetelt és nem volt többet ilyen baj.

2016. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van, amire muszáj fogamzásgátlót szedni?
2016. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
PCOS
2016. márc. 28. 15:44
 9/13 A kérdező kommentje:
de ez nem értem miért fontos most?
2016. márc. 28. 15:44
 10/13 A kérdező kommentje:

6-os nálam ilyen sosem volt...

Ha jelentkezett tünet akkor kb. 2 nappal rá folyásom szagának és állagának megváltozásával és kicsit később viszketéssel. Nekem sosem folyik ki tovább pár óránál a sperma.

2016. márc. 28. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!