Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes voltam? Elveteltem?...

Terhes voltam? Elveteltem? Segitseteg kérlek!

Figyelt kérdés

Most honap elejen eszleltem, hogy fajnak a melleim hanyinger stb.. Anyukam mondta, hogy keszitsek egy tesztet elos mentem vettem egy tesztet ami halvany pozitiv lett nagyon halvany volt a csik ezert masnap ujra vettem egyet es a csik kicsit erosebb lett. Annyira megorultem hihetetlen volt szamomra.

27-en reggel elmentem wcre es a menzeszem megjott idore nem kesett. Nagyon megijedtunk anyukam vett nekem olyan tesztet ami kiirja azt is, hogy hany hetes lehetek a teszt ismet pozitiv lett es kiirta hogy korubelul3-4 hetes lehetek. Egyszerre bementunk a surgosegire felkuldtek a nogyogyaszatra ahol elkeszitett az orvos egy tesztcsikot ami negativ lett.. Behiv a rendelobe es gunyosan kerdezi mi a panasz? Elmondtam es mondta hat nalunk ittvan a negativ teszt de fekusjon fel es megvizsgalom megvizsgalt es azt mondta o nem lat semmit.

Aztmondta nem is voltam terhes es a tesztek hulyesegek nagyon bunko doki volt.

Nagyon nagyon elkeseredtem

De ez meg semmi nem volt. Mikor hazaertem elmentem wc-re es valami veres ize(nemtudom elmagyarazni mi) jott ki belolem behivtam anyukamnak es aztmondta, hogy elveteltem.. Azoa mar 2 napja csak sirok es a szobabol nem megyek ki holnap megyunk el anyu nogyogyaszahoz mibel az unnepek miatt o nem rendelt.

Kerlek irjarok valaszokat semmit sem ertek szerintetek 3 teszt hazudott es nemia voltam terhes? Remenykedhetek meg hogy lesz kisbabam vagy biztosan elveteltem ? Elore koszonom!



#Elveteltem? #Nem voltam terhes?
2016. márc. 28. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
A positiv teszt hazudhat. A negatív nem.
2016. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha elvetéltél volna, akkor nagyon sok vér ömlött volna belőled és a doki is észrevette volna, hogy valami nincs rendben. Főleg ha UH-val megnézte.
2016. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De 3 teszt is hazudott? Es azt is kiirta hogy hany hetes vagyok. Nemertem olvastam az interneten, hogy 4. Honapban meg nem mindi veszi eszre az orvos hogy terhes vagyok. Most akkor mivan.

Amugy koszonom a valaszokat

2016. márc. 28. 19:13
 4/12 A kérdező kommentje:
En pont forditva tudtam, hogy a pozitiv nem hazudhat mivel ha nincs hgc a vizeletben nem mutatja ki ( foleg 3 teszt) ugytudtam a negativ hazudhat.. Komolyan semmit sem ertek teljesen megorulok mar..
2016. márc. 28. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Egy barátnőm anyjának is azt mondták, hogy nem volt terhes mikor elvetélt. Szegény nő is csak sírt állandóan.

Tesztek hazúdhatnak, ezekben a hétre pontosakban főleg nem bíznék. Akkor kellett volna elmenned dokihoz, amikor két teszted pozitív lett, azóta eltelt egy hónap. Miért nem mentél el, mert akkor ő megállapíthatta volna a terhességet.

Viszont, ha megjött a menstruációd, ahogy írtad, akkor BIOLÓGIAILAG nem vagy terhes. 27-én jött meg, 29 van, nem lehet, hogy ez is a menstruációd és még tart?

2016. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Sajnálom ami Veled történt, de az a helyzet, hogyha időben megjött a mezeszed, akkor orvosi értelemben nem vetéltél el, hanem megjött a mestruációd. Tehát lehet, hogy volt megtermékenyítés, de az nem ágyazódott rendesen be. Így nem jött létre terhesség.


Ezek az újfajta tesztek sokszor már menzesz előtt is kimutatják, hogy történt-e megtermékenyítés, tehát nem zárható ki, hogy elindult a megtermékenyített petesejt a méh felé, csak valamiért nem tudott megtapadni. Ez rengetegszer előfordul! A megtermékenyített petesejtek egy jelentős százaléka nem tapad meg, hanem kiürül a menstruációval. Ilyenkor -ha nem léteznének szuper érzékenységű tesztek- a terhesség kecsegtető tudata nélkül időben megjönne a menstruáció, és kész. Esetleg a szokásosnál kicsivel erősebb vérzést tapasztalhatsz, de klasszikus értelemben vett vetélés nem zajlik, mert még embrió sem volt.


Sajnos ez a hátránya a korai tesztelésnek, hogy sok esetben hiú reményt kelt.


Az orvosok ezzel azért nem foglalkoznak, mert nincs igazából mivel. A terhesség ténye nem volt igazolható orvosilag. Tehát megtartani sem tudták volna.


Teendő nincs vele. A normál menstruációs ciklus zajlik tovább, próbálkozhattok újra.


Remélem legközelebb sikerül, ne keseredj el, ez nagyon nagyon sokszor előfordul! A későbbiekben sok egészséges kisbabád lehet!


Azt javaslom, csak a menzesz 5 napos késése után tesztelj legközelebb.


De én azt nem értem a kérdésben, hogyha hónap elején észleltél tüneteket, és akkor teszteltél pozitívat, akkor hogyan jött meg most 27-én időre? Akkor hónap elején kellett menstruálnod ez előtt, akkor pedig nem lehettél még akkor terhes, tehát nem észlelhetted a tüneteket sem. Most akkor késett a menzeszed vagy nem?

2016. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem teljesen honap elejen vettem tesztet inkabb a kozepe fele mar de rendesen hanytam is megminden..

Akkor ez nem veteles volt? Orvoshoz elmenjek?

Amugy mikor a ket teszt pozitiv lett azert nem mentem orvoshoz mert gondoltam 1-2 hetes lehetek es nemakartam hog uy vizsgaljanak meg nehogy valami baj legyen :(

2016. márc. 28. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Menjél nyugodtan dokihoz, megnézi azért nincs-e gáz, ami miatt esetleg erősebb a vérzés, vagy ne bármi más. Az sosem árt.


A terhességet a legutolsó menzesz első napjától számítják, DE! Amikor 1-2 hetes terhes vagy, akkor az azt jelenti, hogy 1-2 hete múlt el a menzeszed, középidős vagy, tehát az 1-2 hetes terhesség valójában nem terhesség, ilyen kvázi nem létezik, mert az a megtermékenyítés ideje. Mikor már késik a menzeszed, akkor vagy 4-5 hetes terhes. De a dokik kb csak a 6. héttől látják ultrahangon a terhességet. ezért a 6. hét előtt nem igazán érdemes menni, akkor sem ha késik és pozitív a teszt.


Tehát ha középidőben teszteltél, akkor valójában nem mutathatta volna ki a terhességet a teszt, hiszen akkor kellett mg csak szexelnetek valamikor a pároddal.


Előtte is időben megjött, és rendesen meg is volt?


Azt tudom elképzelni, hogy mivel az ovulációs tesztek keresztreagálhatnak a terhességivel, véletlenül az ovulációdat (peteérésedet) mutatta ki a teszt. A mellfeszülés is lehetett attól.

2016. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen mindig rendszeresen megjott sosem maradt ki meg semmi baj nem volt de moat hogy eza valami kijott belolem megjobban megijedtem..nemtudam mivolt az holnap mesek dokihoz.

De a tesztet inkabb honap kozepe fele csinaltam es az mar peteeresem utan volt az elejen rosszul irtam hogy honap elejen csinaltam.. Bocsanat csak teljesen osszevagyok mar zavarodva :,(.

2016. márc. 28. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy volt ott valami, csak nem tudott megtapadni. De ne keseredj el, ha most nem jött össze, legközelebb biztosan összefog jönni!


Az a valami ami kijött belőled, attól azért ne ijedj meg, mert lehet, hogy csak alvadt vér volt, összesűrűsödve egy kis méhnyálkahártya darabkával. Ilyen idős terhességnél még olyan pici a sejtcsomó ami megtapadt volna, hogy igazából nem nagyon látható, akkor sem ha éppen távozott szegény.


Majd holnap a doki biztosan elmond mindent. Majd írd meg mi volt!

2016. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!