Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mini vagy normál tampon?

Mini vagy normál tampon?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Eddig nem menstruáltam, most megjött ma reggel. (Voltak problémáim, eddig életemben 3x volt meg 5-6 év alatt.) Nem használtam még tampont soha. Kissé félek tőle, úgy próbálnám ki, hogy otthon vagyok és ha kényelmetlen, vagy rosszul rakom fel ki tudjam szedni, ha egyáltalán sikerül feltenni.

Milyen méretű tampont próbáljak ki? Minivel kezdjek? Nem használtam még semmit ami ilyen típusú dolog. Nem tudom mennyi fog jönni miután nem tudtam még kitapasztalni és logikusan gondolom hogy a mini kevesebbet bír mint egy normál nem?

Nem tudom eldönteni, kérlek segítsetek!



2016. márc. 30. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szűz vagy, akkor első körben érdemesebb a minivel kezdeni. Amúgy pedig lehet normál tampont használni.

Illetve ugye nőgyógyász látott már?

2016. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha úgyis csak otthon próbálod ki, akkor nem baj az sem, ha véletlenül átázik. A legeslegkisebbel próbáld ki először. Ha ráadásul gyenge lesz a vérzés, akkor még az sem biztos, hogy fel tudod tenni a nagyobbat, mert nem fog annyira könnyedén csúszni.
2016. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen minivel kezdj, vannak ilyen direkt hegyesebbek is, azokat még könnyebb felhelyezni. Legyen elég erős a vérzés, az is könnyít.

Igen, a mini kevesebbet bír, később majd használhatsz normált, ha kell, de legelőször minit rakj fel. Gyakrabban kell cserélni, de ne nehezítsd meg a saját dolgod a legelején :) Max. ha sokat vérzel, menjen mellé betét is (én tisztaságit eleve teszek mellé, nem fogok ott állni, hogy na PONT most kell cserélni, mielőtt elcseppen. Szárazon pedig megint nem jó.)

Félni nem kell, hamar belejössz, sok elrontanivaló nincs. Segít a már írt kis méret, hegyesebb vég, nedvesség és az, ha előtte benyúlsz, hogy érezd az ívet. Mivel a hüvely nem egyenes.

2016. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Valami még eszembe jutott. Tamponnal lehet pisilni? Vagy ha elmegyek pisilni ki kell cserélni mindig?

Minden mini tampon hegyes? Vagy azt valahol nézni kell rajta?

2016. márc. 30. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudsz pisilni, sőt én kakilni is szoktam, ha épp úgy adja a helyzet. A kihúzószálra figyelj, hogy az maradjön tiszta.

Minden tamponnak íves a teteje, én a miniket nem ismerem, utoljára 7 éve használtam az ob minijét, annak ugya olyan volt a hegye, mint a többinek. Otthonra jó lesz, aztán kitapasztalod, hogy mennyi vér jön, hogy jobb feltenni, meddig maradhat bent.

Én akkor szoktam kivenni, ha érzem, hogy folyik melette (tisztasági betét mindig van mellé, de csak vékony), vagy ha pisilésnél odateszem a papírt, és ha odaszorítom, véres lesz, vagy ha piroslik a kihúzószál.

Sok sikert hozzá, én 4.mensimtől csak tampont használok. 22/L

2016. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden mini hegyes, a legtöbb nem az. Aminek a nevében szerepel a 'comfort' szó, az már lehet, hogy mind az, de oda is rajzolják s látszik, hogy nem simán ívelt, hanem hegyesebb s talán karcsúbb is.
2016. márc. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. márc. 31. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!