Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kihánytam a fogamzásgátlót...

Kihánytam a fogamzásgátlót mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok elég sokat ittam és kihánytam a lindinette fogamzásgátlót 20mg 5 éve szedem kb. de nagyon megijedtem hogy nehogy baj legyen , terhesség stb. Mit tehetek. Szedjem tovább holnap ugyanugy ahogy szoktam kb este 9 kor vettem be és rá 10 percre hánytam , vagy vegyek most 22:15 kor be még egyet, nem találtam más részt lehet rossz helyre írtam előre is bocsi.

Sürgős minden segítség jól jöhet köszi!


2016. ápr. 3. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

vegyél be még egyet nyugodtan.

(ha azt is kihányod, olvasd el a betegtájékoztatóban azt a részt, hogy kimaradt, és annak megfelelően, hogy a szedés hányadik hetében vagy, használjatok egy ideig óvszert, stb.)

2016. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
50%
Olvasd el a gyógyszer papírját, leírják. Általában pótolni kell amit kihánytál, azaz egy új levélből bevenni egyet.
2016. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót, le van benne írva. Nem mindegy, hogy hányadik héten vagy.
2016. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vegyél be még egyet szerintem mindenképp, mert ha 3-4 órán belül hánysz v hasad megy, akkor tuti kijött. Ne ezen múljon! Nekem van mindig egy tartalék levél az ilyenféle balesetekre.
2016. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
multhét csütörtökön kezdem azelött megvolt a menzeszem tehát 11 darabot vettem eddig be ez az első levél a menzesz óta most van vasárnap és szerintem a 11 ediket kihánytam. az a ciki hogy nem találom azt a részt. ahol ezt írják. hogy bevegyem e vagy sem.
2016. ápr. 3. 22:30
 6/12 A kérdező kommentje:
az a baj én a párja vagyok de nem értek ehez. annyira részeg hogy nem igaz . és kérlek segítsetek, én írok helyette , nem tudom hogy mi van ilyenkor. sajnálom de az tuti hogy 11 et vett be menzesz után és sztem ucsot kihágyta elötte együtt voltunk, mielött rosszul lett, szóval közbe ivott sok alkoholt ,és hát utánna hányta ki nem szeretnénk problémát, remélem nem lesz terhes.Utánna miután hányt nem vett még be egyet, de ha ki kell hagyni időt az nem gáz! Vagy fogalmam sincs nem találok betegtájékoztatót, neten meg nem találom hogy ezt írná,vagy akármit is.! köszönöm szépen a segítséget
2016. ápr. 3. 22:33
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi a teendő, ha hányása, hasmenése van?

Ha a tabletta bevételét követően, 3-4 órán belül hányás vagy hasmenés lép fel, a tabletta felszívódása nem tökéletes. Ilyen esetben az elfelejtett tablettákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni.

A hányás vagy hasmenés ideje alatt és az elkövetkező 7 napos időszakban nemi együttlét esetén alkalmazzon más fogamzásgátló eljárást (pl.: óvszer).


ez azt jelenti hogy nem kell még1 et bevennie csak más védekezési módszer kell? Kérlek segítsetek köszönöm !

2016. ápr. 3. 22:42
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha elfelejtette bevenni a Lindynette tablettát

Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 tabletta van, akkor a következő csomagban lévő tabletták szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. Menstruációszerű vérzés csak a második csomagban lévő tabletták bevételét követően fog jelentkezni, addig azonban kisebb ú.n. köztivérzés előfordulhat. Ha nem jelentkezik menstruációszerű vérzés a 2. csomagban lévő tabletták bevételét követően, forduljon orvoshoz.


vagy ez? és ez azt jelenti hogy ma még1 kell, vagy most nem értem?

2016. ápr. 3. 22:45
 9/12 anonim válasza:

Ha annyira részeg, hogy kihányja akkor felesleges még egyet bevetetni, az elfelejett tabletát kell alkalmazni, aza következő hétnapban óvszert is használni.

Ha viszont már nem fog hányni, akkor be vehet még egyet .

2016. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de akkor tolodik egy nappal és nem szerdai napon fogja bevenni az utolsot hanem kedden egy nappal hamarabb mert akkor ma 2 öt vesz be holnap meg még 1 et akkor mivan? ha kedden veszi be az utolsót szerda helyett? Be kell még egyet szerdán is vennie?
2016. ápr. 3. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!