Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez ciszta vagy mi ez?

Ez ciszta vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít már és nem tudom mi bajom van. Pont egy éve kezdődött az egész. Mikor megjött tavaly ilyenkor pokoli fájdalmak, gyógyszer nem segített csak két darab. Majd másnap vizes hasmenés. Azóta folyamatosan ilyen laza székletem volt, néha hasmenés mikor megjött. Júniusban megműtöttek vakbéllel (szerintem nem ez volt a baj de ha már felnyitott kivette és erre fogta). Nem tűntek el a tünetek. Szeptemberben megint vizes hasmenés és pokoli fájdalmak. Itt jelent meg a két oldali fájdalom ami nem görcsös votl hanem más fajta fájdalom. Gyulladást kimutatták ekkor is, mint júniusban. Antibiotikum, októberben kontroll. Volt mindháromszor ultrahang is, vérvétel. Júniusi ultrahang gyulladást, a szeptemberi meg semmit, az októberi meg főleg nem mutatott semmit. Október óta nem voltam sehol. A hasam lapos volt még ekkor és december körül kezdett el növekedni miközben egy kilót sem hiztam, sőt fogytam. Decemberben volt a legrosszabb. A görcs elmúlt a gyógyszerrel, de ez a két oldali fájdalom megmaradt nagyon kegyetlenül, mozdulni sem tudtam, mintha lett volna valami ott. Ekkor egy hetet késett. A panaszok megjelenése előtt 25-26 napos ciklus, tavaly ez 27-28-ra növekedett, decemberben 33. napra jött meg, aztán visszaállt 27-re egészen idáig, most 31. napra jött meg nagy fájdalmakkal. December óta nem volt fájdalmam. Most volt, a görcsöt elvette a gyógyszer, a két oldali fájdalom megmaradt. Mi lehet ez? Lehetséges, hogy most kimutatna valamit az ultrahang, ha fél éve nem mutatott semmit?

2016. ápr. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A ciszták havonta jönnek-mennek sajnos, szóval több ciklusban kell ellenőrizni. Gasztroenterológusnál volt?

Endometriózis is lehet, főleg a hasmenés miatt. Szigorú diétával (laktóz és glutén elhagyása), mozgással sokat lehet rajta javítani.

Érdemes lenne egy másik dokit felkeresni, hogy ő mit mond.

2016. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

voltam novemberben gasztroenterológián is, felirt két gyógyszert aztán letudta annyival. Nem használtak a gyógyszerek, de nem mentem vissza. A papírra ez van írva: gasztroenterológiai eredet nem egyértelmű. Nőgyógyász küldött oda, miután negatív lett minden és elkezdi: nincs olyan nőgyógyászati betegség aminek tünete a hasmenés. Valószínű valami bélbetegség lehet, amit felerősít a menstruáció. Komolyan ezt mondta, ez tényleg baromság akkor. Mi van ha megint nem mutat semmit akkor megint bizonytalanságban maradok. Három kórházban voltam már, sehol sem mondtak egyértelmű diagnózist, csak a műtét után hogy vakbél, de azt nem hiszem el, a tünetek se hasonlitottak. Az pár nap alatt megy végig, én meg akkor kerültem be mikor már két hónapja tüneteim voltak. Műtét előtt nem mondta biztosra a vakbelet és mindenki meglepődik hogy középen lettem felvágva.

Sebész ezt mondta: vagy vakbél vagy petefészek gyulladás.

szeptemberben harmadik kórház a petefészek felé hajlottak, ott volt hüvelyi ultrahang, semmit sem mutatott.

2016. ápr. 4. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Maga a vérzés okoz hasmenést, nekem is van mindig (alhasi vérbőség és a méh összehúzódások miatt), de tényleg nincs nőgyógyászati betegség ami okozna hasmenést. Ételintolerancia tesztek voltak? Gluténre, laktózra. Vezess egy étkezési naplót és egy széklet naplót!

Nem lenne hülyeség egy teljes tükrözés.

2016. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

de akkor is van hasmenés, ha nincs meg és egyre rosszabb. Nem az a vizes hasmenés, hanem az a nagyon pépes széklet, ilyen zsírszéklet vagy milyen. De nincs ilyen hogy bizonyos élelmiszerek után.

Pedig az endometriozisban lehet hasmenés, elolvastam egy csomó ilyen oldalt már.

2016. ápr. 4. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!