Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, hogy "álpozítív...

Van olyan, hogy "álpozítív terhességi teszt?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Korai vetélés esetén mutathat pozitívat, egyébként nincs.
2016. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A terhességi tesztek több okból is adhatnak álpozitív eredményt (1%):


– Nem követi pontosan a használati útmutatót – Túl kevés vagy túl sok vizeletet használ a teszthez.


– Az eredményt nem a megadott reakcióidőn belül, hanem később olvassa le – Ilyenkor a vizelet száradásával úgynevezett párolgási csík jelenik meg, mely nagyon halvány, de a pozitív terhességi teszttel összetéveszthető.


– Kémiai terhesség – Ebben az esetben a terhesség valóban fennállt, de nagyon korai vetélés követte, még mielőtt bármilyen más terhességi tünet jelentkezett volna. A teszt azonban még érzékelte a korábbi hCG termelést, ezért ad pozitív eredményt.


– Ha a vizeletben fehérje, vagy meddőségi kezelésre alkalmazott hCG tartalmú gyógyszer van


– Vesebetegség, egyes kóros immunrendszeri állapotok és a hCG-hez hasonló, luteinizáló hormon (LH) túltermelődése


– Lejárt vagy nem megfelelően tárolt terhességi teszt használata

2016. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban kevés az esélye, de azért néha előfordul, mint ahogy nálam is volt. Olyat vettem, ami minden napszaki volt, tehát bármikor lehetett tesztelni,és mint utóbb kiderült ez volt a baj. De egy teljes hétig majd megőrültem emiatt, aztán hál Istennek megjött. Nekem doki mondta, hogy a legjobb a reggeli első vizeletből, és az teljesen biztos.
2016. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!