Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késik a mensim, ez még normáli...

Késik a mensim, ez még normális, vagy baj lehet?

Figyelt kérdés

Már úgy 2 éve beállt a mensim, 31-32 naponta jön mindig, de előfordult már 30 vagy 34 nap is. Most vagyok 35. napon de még nem jött meg. A hasam görcsöl lassan 1 hete, úgy ahogy szokott, a melleim is feszülnek, migrénem is van, ideges vagyok, minden "tünet" ami máskor is jön mensi előtt/alatt. Párommal óvszerrel védekezünk mindig, sohasem szakadt ki, nem volt lyukas, nem csúszott le, mindig nagyon odafigyeltünk. Ugye így nem lehetek terhes? Már 32. napra vártam, hogy jöjjön és sík idegek vagyunk mindketten, hogy miért nem jön.. :/ A hónap elején elég nagy stressz ért, napokig teljesen kivoltam, ez befolyásolhatta, hogy most tolódik pár napot? Egész nap lesem hogy megjön-e vagy mi lesz, tiszta ideg vagyok. :| Aludni se tudok..

17/L



2016. ápr. 12. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen befolyásolhatja a stressz.

Nem vagyok doki, de igaz, hogy a 2-3 napos csúszás még lehet egészséges, de rendszeresen nem jelent jót. Ha teheted menj el nőgyógyászhoz és nem is biztos, hogy fog fel írni neked gyógyszert vagy tablettát, sőt, még fiatal is vagy hozzá, hanem azt mondja diétázz vagy mozogj többet/kevesebbet, megmondja mikor egyél, miket kéne, menyit. Azt is mondhatja pl., hogy pár hétig minimalizáld a tejtermékek fogyasztását stb. addig, míg azt nem veszi észre, hogy normálisabb a működése a szervezetednek. De biztosan találsz ilyesmiről info-t a neten is, ha nem akarsz dokihoz menni.

Ügyesen védekeztek óvszerrel, a mai óvszerek már belülről spermaölő szerrel vannak ellátva, tehát ha pici lyuk is keletkezik rajta is kicsi az esély a terhességre. De ha azt vettétek észre sosem lyukadt ki, akkor nem vagy terhes.

Terhességi tünetek az aktus után kb. 2 hét múlva jelentkeznek, ez azt jelenti, ha holnap (illetve ma) veszel egy tesztet már kimutatja a biztos eredményt és megnyugodhattok.

2016. ápr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyogodj meg mert megjön. Mi is óvszerrel védekezünk és két hónappal ezelőtt 14 napot késett a barátnőmnek. A stressz okozhatja. Ha megvannak a tüneteid akkor megjön ne aggódj. Viszont ha tovább idegeskedsz akkor még jobban késhet. Szóval ne csüggedni. :)

27/F

2016. ápr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Már évek óta 31-32 napos, nekem így állt be, kérdeztem már orvost és azt mondta rá, hogy teljesen jó.. több barátnőmnek és anyukámnak is 30-32 napos a ciklusa, kevés olyan nőt ismerek akinek szabályosan 28 napos. Gyógyszert tuti nem szedek, mert azért nem olyan rendszertelen. Én is nyugtatom magam, hogy lehetetlen, hogy terhes legyek, mert tényleg maximálisan figyelünk, aktus előtt-után nézzük, hogy nem lyukas-e a gumi vagy bármi..

#2 Én is erre gondoltam, hogyha megvannak a "tünetek" akkor csak megjön.. Próbálok megnyugodni, köszönöm szépen a válaszokat, mostmár alszom. :) Bár most is nagyon görcsöl az alhasam. Ugyanolyan, mint mindig mensi előtt.Remélem reggelre megjön!

2016. ápr. 12. 01:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok volt, megjött! :)
2016. ápr. 12. 13:49
 5/5 anonim válasza:
Nekem is rendszertelenül jön meg a menzeszem. Általában 28 napra szokott megjönni, de előfordult, hogy 27, 30, sőt 34 napra jött meg(a legutóbbi éppen ma).
2016. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!