Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedjem ezért a fogamzásgátlót?

Szedjem ezért a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Már egy éve szenvedek, nagy görcseim vannak mikor megjön és különböző rosszullét, de nem minden hónapban.

Egészen februárig gyógyszer nélkül nem bírtam ki az első napot. A legrosszabb hónapok: tavaly április, június, szeptember és december, idén meg az április

Emellett hasmenésem is van, nem csak menzeszkor de csak napi 1x és nem az az igazi vizes hasmenés, és nem mindig. Laza széklet állandó már egy éve.

Szeptemberben lázas is voltam, kétszer kerültem kórházba miatta és három kórházban voltam, egyikben feküdtem is és vakbélgyulladással műtöttek, de nem vagyok biztos hogy az volt. (mindegy ez hosszú, lényeg hogy a menzesz görcsök miatt kerültem be és gyulladást mutatott ki.)

Októberben antibiotikum, azóta nem jött vissza a gyulladás. Ultrahang nem mutatott ki semmit a műtét óta.

Most visszamentem a nőgyógyászhoz a háziorvos ajánlásával. Azt mondta hogy mivel fél éve volt ezért most nem csinál, megvizsgált, tüneteieket is elmondtam, fogamzásgátlót ajánlott mert azt mondta ettől elmúlik. Mondta hogy döntsem el mig felöltözöm, igent mondtam mert akkor még vissza tudok lépni és tudok gondolkodni rajta. Mirabellát irta fel.

Egy másik doki elküldött vérvételre és nem volt gyulladás és jó lett a labor.

Szerintetek szedjem? Megéri?



2016. ápr. 13. 17:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és mikor megjön akkor nem csak görcsös fájdalom van hanem másfajta fájdalom is két oldalt
2016. ápr. 13. 17:02
 2/14 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam hasfájós menstruációkor, de mióta szedem a gyógyszert minden hónapban fáj a hasam, görcsöl a méhem. Rám fordítva hatott.

Ha neked tényleg annyira fáj, akkor próbáld ki, egy próbát megér.

2016. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ja, csak 5000 ft és ha nem jó dobhatom ki a fenébe az ötezressel együtt, ettől félek.

Több gyógyszert dobtam már ki, de azok csak 300 ft azért ez megint más.

2016. ápr. 13. 17:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell kiváltanod a 3 havit, odaadják egyesével is, aztán majd meglátod.
2016. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy odaadják egyesével? ilyenről még nem is hallottam
2016. ápr. 13. 17:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy levéllel megér egy probat max 2000
2016. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapja szedem a fogamzásgátlót. Nagyon örülök, hogy elkezdtem, nagyon görcsölös voltam, most már épp, hogy érzem a hasfájást. Volt, hogy fájdalom ellen ilyen koktélt kaptam, mert annyira fájt a hasam. Most fájdalom csillapító nélkül kibírom. Erős 6 napos vérzésem volt, most 3-4 napos és nagyon csekély. Napra pontosan 28 napra megjön a menstruációm. Arcom és hátam pattanásos volt, most ha 2 db pattanás van a kettőn összesen. Nagyon sokat segít. Nagyon megéri. Egy hónapost felesleges kipróbálni, annyi idő alatt alig hat. 2-3 hónap után lehet leginkább a hatásait megfigyelni. Mindenképp ajánlom, mondd el nőgyógyászodnak a panaszaid! Ő ezek a tünetek alapján fog felírni tablettát. Fontos! Tablettákat nem mindig lehet eltalálni elsőre. Ha ezek a tünetek nem enyhülnek, váltani kell. DE a nőgyógyászod alaposabban el fogja neked mondani. Nekem nagyon megkönnyítette az életem.
2016. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

lehet egy levéllel is kapni? nekem 3 havi adagot írt fel. És ez ezért szar mert ha nem jön be egy csomó pénzt kidobsz az ablakon.

Csak nem tudom mi történhetett, mert régen nem volt nekem ilyen, nagyon ritkán szedtem gyógyszert, most meg már gyomorfájás is társul hozzá és kétoldali fájdalom.

2016. ápr. 13. 19:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, a 3 havi azért kell mert annyi idő mire megszokod, azt érdemes végigszedni. Ez alatt minden mellékhatás normális. Nekem nem sokat segített a görcsökön, az egyiknél csak 4 hónapig volt jóvilág, sőt a mostaninál az első 2 nap nagyon fáj, de mindenkire másként hat.

Amúgy a kétoldali fájdalom lehet petefészekben ciszta vagy tüsző visszamaradva, kéne egy hüvelyi UH. Havonta változik ez, tehát a fél éves eredmény semmit nem ér.

2016. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de most mit csináljak ha nem akarta megcsinálni? Hüvelyit csak egyszer csináltak egy pesti kórházban mikor rosszul lettem, nem mutatott az se semmit, majd októberben kismedencei UH, negatív lett az is. Azóta nem tudom, na majd ha megint rosszul leszek bemegyek egy negyedik kórházba is, de ahhoz az kell hogy ne otthon legyek mert itt csak egy kórház van.
2016. ápr. 13. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!