Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes lettem, de fogamzásgátl...

Terhes lettem, de fogamzásgátlót szedek. Abbahagyjam a gyógyszert, vagy szedjem végig? Semmiképpen se szeretném megtartani, de lehet hogy nem is vagyok terhes?

Figyelt kérdés
November végén volt utolsó rendes menstruációm, decemberben párszor szexeltem gumi nélkül. Késve ugyan, de valami vérezgetés kezdődött január elején. Örültem, fogamzásgátlót elkezdtem szedni, de egy nap alatt elmúlt a vérzésem. Megijedtem, emiatt vettem tesztet és 3 is pozitív lett. Lyndinett 20-at szedek, kb 10 napja. Semmiképp' sem szeretném megtartani, de nőgyógyászhoz is egy hónap múlvára kaptam időpontot, addig szedjem a gyógyszert? Vagy abbahagyhatom és maximum vérzek? Az utolsó nőgyógyászom azt mondta, hogy PCO-s vagyok emiatt nem is nagyon tudnék teherbe esni, lehet hogy terhes se vagyok? (Asszisztens telefonon azzal nyugtatott, hogy lehet hogy csak cisztám van.)

2016. jan. 11. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap múlvára? Na ne.

Én Bp-n és Pécsen is laktam, rögtön fogadtak sima sztk-ban ilyenkor! Végig kellett ülnöm a sort és mehettem is be.

2016. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

"Terhes lettem, de fogamzásgátlót szedek. Abbahagyjam a gyógyszert, vagy szedjem végig? Semmiképpen se szeretném megtartani, de lehet hogy nem is vagyok terhes?"



Kész... :(

2016. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy kb. hanyadik hétben jársz?

És azt ugye tudod, hogy egészséges magzatnál a 12. hétig lehet terhességmegszakítást végezni?

2016. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha három teszt is pozitív, akkor 100%, hogy terhes vagy.


(Mondjuk kíváncsi lennék az asszisztensre, aki azzal nyugtatott, hogy ciszta miatt tesztelsz pozitívat folyamatosan, ő vajon a Józsefvárosi piacon vette magának a végzettségét?

Arról az orvosról nem is beszélve, aki PCO-ra felír még fogamzásgátlót,úgy, hogy alapvetően azon a véleményen van, hogy olyan súlyos hormonproblémáid vannak, hogy valószínűleg meddő vagy.

Jó kis kontár csapat dolgozik a környékeden az egészségügyben.. Ha anyagi körülményeid engedik, szerintem tartsd meg ezt a babát, mert ha a fent felsorolt problémákat megfejeled még egy jó kis abortusszal is, iszonyat nehéz lesz később teherbe esned, mikor majd szeretnél.)

2016. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj a kapott időponttal. Rendelés elején menj be és üld végig a sort. Ez nem játék, nem lehet egy hónapig elhúzni, muszáj, hogy megvizsgáljon az orvos és megkapd a megfelelő kezelést.
2016. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egészségügyis vagyok, ezt mindig mindenhol elmondtam. Közölték hogy "Nem akut dolog terhességet megállapítani, január végére van időpontunk". SZTK-ban, klinikán is próbálkoztam.

Csakhogy én közben többször voltam röntgen sugárzásban és kemóval is érintkeztem (arról nem is beszélve, hogy 1 hónapos a kapcsolatom és nem tartanám így meg).

De még mindig nem kaptam választ arra, hogy szerintetek tovább szedjem-e így "terhesen" a fogamzásgátlót?

2016. jan. 11. 15:59
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Eleve nem szabad elkezdeni fogamzásgátlót szedni, teszt nélkül. Legalábbis ha van esély terhességre.

Kb. lényegtelen, hogy szeded-e a fogamzásgátló lényege, hogy ne ess teherbe, nálad viszont ez már megtörtént. Hívd fel a dokit, hogy elvetetnéd, így gyorsabban fogsz időt kapni. Egyébként meg egyetértek azzal aki azt írta, hogy gondold át, mert Pco- val nehéz teherbe esni. Nekem is az van, több ismerősömnek is, évekig tart mire összejön a bébi.

2016. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Ha Budapesten, akkor tudok ajánlani neked egy orvost, aki akár már a héten is fogadna ilyennel.

A gyógyszer szedését én felfüggeszteném most a helyedben.

2016. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván abba kell hagyni.
2016. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

Magánorvoshoz mentem, 5 hetes terhes vagyok, de valószínűleg megszakadt terhesség. Fogamzásgátlót abba hagytam, az orvos azt mondta, ha elkezdenék vérezni feküdjek be a kórházba, mert rendesen vetélek. Amúgy kontrollra kell mennem egy hét múlva, hogy változott-e az embrió. Ha növekszik, akkor intézhetem az abortuszt...

2016. jan. 17. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!