Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van ha PCOS-m van? Mi a...

Mi van ha PCOS-m van? Mi a teendő? Nagy probléma?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Fél éve nincs menstruációm a héten megyünk orvoshoz és utána olvastam kicsit hogy mi lehet a baj. Olvastam a PCOS-ről. És nagyon megijedtem mert sok tünetet észleltem magamon. Nagyon megijedtem és fogalmam sincs hogy ez mekkora baj.Fel volt sorolva hogy milyen gondok léphetnek fel és ott volt a meddőség és a daganat is és nagyon ijesztően hangzik.Nagyon aggódok. A kérdésem az hogy ez mekkora baj ha valakinek ilyen problémája van,hogyan lehet kezelni?

Előre köszönöm a válaszokat



2016. máj. 3. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Helló, üdv a klubban!

Készülj fel életed végéig tartó gyógyszerszedésre és/vagy életmódváltásra.

Én az utóbbi mellett döntöttem, szerintem sokkal jobban megéri, mert nem csak pcos-t, hanem csomó más nyavaját is megelőzhetsz vele.

Én 2-es típusú cukorbeteg-paleo-vegán diéta keveréken élek és teljesen tünetmentes vagyok.

Nem mondom, h könnyű, de megéri.

2016. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam pár napja vált világossá (majdnem 9 hónap vizsgálódás, orvosokhoz járkálás után), hogy PCOS-ás vagyok. Sok mindent nem tudok még róla, annyit mondtak, hogy ha meg akarom hosszabbítani az időt, amíg nem leszek cukorbeteg, akkor kevesebb szénhidrátot vegyek magamhoz, és olvassak utána a diétának. Gyógyszert nem írtak fel, úgyhogy egyelőre a diéta. Annyit mondtak még, hogy ha ezt betartom, kb 35-40 éves koromra esélyes a cukorbetegség, és a terhességi cukorbetegség, ha összejön a baba. Bár az utóbbi miatt még nem kell aggódnom, mert én még csak 16 éves vagyok :D
2016. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!