Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egyáltalán nem nőtt mellem,...

Ha egyáltalán nem nőtt mellem, annak lehet valami hormonális oka?

Figyelt kérdés
Lassan 22 éves leszek, és konkrétan nincs mellem, kitömött push-upos melltartókat hordok, ezekkel elég jól tudok csalni, de ez még nem változtat a tényen. Anyukámnak és a családban a nőknek mind van mellük, C-D-s kosár körüli. Valamint az arcom kicsit jobban szőrösebb mint más lábyoknak, szőkítem, így nem feltűnő, de ennek lehet valami hormonális oka?

2016. máj. 6. 08:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

pajzsmirigy alulmüködés növeli, túlmüködés csökkenti a prolaktin nevű hormont. ezt mindenképp írasd rá a labor beutalódra majd!


A prolaktin az a tejserkentő hormon, nekem férfi létemre, alulmüködéssel, megnőttek picit a melleim. Igazából nem észrevehető, de zavarónak az. Ha túlmüködésed volt, lehetséges hogy prolaktin vagy ösztradiol hiányod van, vagy esetleg tesztoszteron van sok, ha még férfiasodsz véletlenül (szőr ott ahol nem kéne stb.)


De a prolaktint és az ösztradiolt ha van lehetőséged mindenképp írasd rá a beutalóra, ha már laborba mész.

2016. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem is A kosaras a méretem de nem nézek ki 11 évesnek. Nekem pont ideálisnak tűnik a testem arányaihoz.

Egyébként a nőgyógyász csinált külön vérvételt amiből hormonokat néztek nekem is, mivel jobban szőrösödök az átlagnál pl. Nyakon is. De csak minimálisan volt több a férfi hormon szintem bőven hazaérteken belül. Azt mondta akkor genetika és valami szőrös felmenőmtől örököltem. Kérdezte apa nem szőrös-e nagyon, de amúgy nem. Teljesen átlagos. Sima vérvételen minden rendben volt nálam.

Női felmenőimnek hatalmas mellük van egyébként. Mondjuk nagyszüleim túlsúlyosak is. Anyukám azt hiszem C- D kosarasat hord, enyhén molett testalkathoz. De fiatalon neki se volt ekkora csak gyerekvállalás után és a korral. Én nagyon nem szeretném hogy nagyobb legyen.

2016. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ja és azt kihagytam hogy magánban ez a vérvétel 20ezer ft-ba fájt nekem...

23l

2016. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!