Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Származhat abból bármiféle...

Származhat abból bármiféle egészségügyi problémám, ha nem élek szexuális életet?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és még szűz. Lényegtelen hogy miért, nekem így felel meg. Szerelmes még nem voltam, szerelem és vonzalom nélkül pedig fölöslegesnek érzem hogy szexuális életem legyen, bárkivel akit nem szeretek és még csak nem is vonz.

Mindenki azt mondja a környezetemben, hogy így sokkal nagyobb rá az esély hogy különböző női betegségeim legyenek. És még a nőgyógyász sem tud kellőképpen megvizsgálni.

Mi erről a véleményetek? Tényleg jobban ki vagyok így téve a méh különböző daganatainak, cisztáinak veszélyére?



2016. máj. 6. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy jobban kitéve cisztának, daganatnak, sőt.

Semmi bajod nem lesz, ha később kezded a szexuális életet.

2016. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy marhaság. Az valóban igaz, hogy találtak összefüggést a késői első szoptatás és az emlődaganatok között, de itt konkrétan a szoptatásról, és nem a szexuális életről volt szó. Akin naponta átmegy a focicsapat, de nem szoptat, annak is ugyanúgy valamivel nagyobb esélye van emlőrákra.
2016. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Dr. Ujvári Attila, szülész-nőgyógyász szakorvos nyilatkozta: - A nőt nem rendszeres mensesre, hanem gyakori terhességekre és szoptatásra, ezáltal éppen minimális menstruációra tervezte a természet.

Ennek megfelelően a rendszeres, eredménytelen mensesszel kapcsolatba hozható a petefészekrák, a méhtestrák, a szoptatás elmaradásával a mellrák emelkedett kockázata. A „jóindulatú” betegségekkel kapcsolatban a cisztaképződést, endometriotikus cisztaképződést és általában az endometriózis fokozódását, vérszegénységet, vashiányt lehet említeni. Ezek azok a tényezők, melyek a szüzesség őrzésével orvosilag negatívan befolyásolhatók. Bár állítólag nőknél kiegyensúlyozott lelki élet nemi élet hiányában is elképzelhető – bár ebben én nem vagyok egészen biztos –, a rendszeres, partnerrel való kielégülés harmonizáló hatása biztosan jó hatással lehet az egész szervezetet érintő daganatos kockázatra – mondja a szakorvos.

2016. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Fizikai problémád nem származik belőle. Lelki inkább.
2016. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod, nem okoz betegségeket, és neked így jó, akkor lelki problémákat sem. Az igaz, hogy esetleg nehezebben vizsgálHAT a nőgyógyász, de megvannak a megfelelő szerszámai, és a testi adottságaidon is sok múlik. A fent bemásolt nyilatkozatról annyit, hogy ilyen hülyeséget is csak egy férfi mondhat... Szüljön ő évente egy gyereket.
2016. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
19:02, jogos! Továbbá, amikor ezt a természet "megtervezte", tíz csecsemőből kettő ha életben maradt, és az anyák is alig érték meg a változókort (már aki nem halt bele a terhesség/szülés szövődményeibe). Egyes nőgyógyászok - persze férfiként - elég sarkos véleményt tudnak az ember fejéhez vágni, hogy a nőknek hogyan kellene élni, mi lenne a "normális". Pl. egyikük azzal jött, hogy a szülészeti fájdalomcsillapítás (pl. epidural) milyen szörnyűség, mert a gyerekszülés egy "rituálé", melynek része a fájdalom. Javasoltam neki, hogy rituálisan dugjon fel a se..ggébe egy három kilós görögdinnyét. Abban egyetértek, hogy a szexuális élet egy olyan partnerrel, akit szeretünk, akihez vonzódunk, teljesebbé és szebbé teszi az életet. Viszont a hangsúly azon van, hogy "akit szeretünk, akihez vonzódunk"! Ha nincs ilyen vonzalom, akkor szerintem teljesen normális dolog, hogy az ember inkább egyedül megy ágyba.
2016. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 6. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azok a nők, akik a középkorban alig menstruáltak mert állandóan terhesek voltak, sokkal egészségesebbek lettek volna. Fertőzések, betegségek, sokszor még a szülést sem élték túl. Persze ez a mai orvostudománnyal elkerülhető, de ha így működne, akkora túlnépesedés lenne, hogy csak na.


Lelkileg meg mindenkinek a maga dolga, léteznek demiszexuális és aszexuális emberek akik teljesen boldogak és kiegyensúlyozottak. A maszturbációról meg egyébként se nyilatkozott a kérdező, ha testi igénye van rá, akkor azt megoldja. A nőgyógyász meg indokolt esetben meg tud akkor is vizsgálni, ha szűz vagy, csupán annyi, hogy akkor ő "veszi el a szüzességed", orvosi értelemben.

2016. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vallásos vagy? Vagy csak így alakult..Voltál már nőgyógyásznál?
2016. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!