Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehér színű, édes illatú...

Fehér színű, édes illatú hüvelyváladék? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, szűz. A napokban azt vettem észre, hogy a bugyimon édeskés illatú, fehér váladék van. Ez normális, vagy kéne valami miatt aggódnom?

5 napos antibiotikum kúrán vagyok túl, az orvosom azt mondta, számíthatok odalenn viszketésre, az antibiotikum miatt. Váladékról azonban szó sem volt. Jelenleg csak allergia gyógyszert szedek, de egyébként Altforalle fogamzásgátlót is. (Épp a placebo hétben vagyok)

Kellene valami miatt aggódnom? Vagy ez normális? Az antibiotikum miatt lehet?

Mellesleg korábban történt velem hasonló, de hamar elmúlt, és akkori fejjel nem is fordultam senkihez tanácsért.

Előre is köszönöm!



2016. máj. 11. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikum > Candida gomba.

Azt nem mondta az a vadszamár, hogy antibiotikum mellé mindig kell probiotikumot szedni orálisan és hüvelytablettát is használni?

Antibiotikum és fogamzásgátló is hajlamosít a gombára. Nőgyógyászhoz menj és meséld el szépen az előzményeket neki.

2016. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szedek probiotikumot, és mint jeleztem, placebo hétben lennék, ha a hüvelytabletta az, amire gondolok, akkor nem szívesen helyezgetnék fel semmit magamba, miközben megvan.

Már voltam nőgyógyásznál, ő írta fel a fogamzásgátlót + valamit hüvelyfertőzés ellen. Sose kaptam a receptet kézbe, anyum elvileg kiváltotta, de még sose találkoztam vele.

Egyébként köszönöm a választ :)

2016. máj. 11. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb antibiotikum Candida gombát csinál sajnos, mivel kiöli a bél és hüvelyflórát...

Ha erről van szó, akkor célzottan ki kellene tenyésztetni, hogy milyen Candida, spec arra való gombairtót íratni és kicsit diétázni is. Candida diétáról sok infót találsz majd neten.

Jobbulást, mihamarabb!

2016. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdésem lenne, hogy miután nem szedem már az antibiotikumot, nem tud visszaállni? Ugyanis nálam a cél kifejezetten baktériumirtás volt, mivel a vékonybelemben elszaporodtak, és ez rengeteg gondot okozott. Szóval, az antibiotikum szedése után, intim mosakodószer és hüvelytabletta használata mellett nem lesz jobb?

Zöld kezecskék mentek, egyébként :)

2016. máj. 11. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De, vissza tud állni akár magától is, de érdemes lenne gyógyszertárban kérned rá kúpot (tablettát)
2016. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Fehér folyásod eddig is volt úgye?Tehát nem a természetes fehér folyásodról van most szó?Mert van az egészséges hüvelyi folyás ami tini korban jelenik meg,minden napos,valakinek kevéske valakinek több van,az is fehér,átlátszó vagy amikor száradni kezd halvány sárga színű,pici szaga van

2016. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy ez a természetes fehérfolyásom, főleg, hogy (mint írtam is) a piros betűs napokon vagyok túl, ilyenkor szokott is lenni. Egyébként igen, mindig is volt, ezért is nem aggódok miatta. :)

Köszönöm a válaszod!

2016. máj. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!