Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy 16 éves lánynak normális...

Egy 16 éves lánynak normális ha ki marad egy havi menzesze?

Figyelt kérdés
3 éve menstruál, általában hónap végén szok megjönni neki, és eddig egy se maradott ki. Most igen, normális ez?

2016. máj. 11. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem annyira.
2016. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
belefér
2016. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van. Mindig hónap végén szokott, de még nem jött meg az áprilisi...

Viszont, pont ez volt télen is.

Decemberben nem kaptam meg, hanem aztán január 10.-e körül, meg január végén szokásosan... :/

2016. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A hónapokra nem lehet alapozni, mert nem egyenlő hosszúak. A ciklust kell nézni, számolni a napokat, hogy a menzesz első napjától számítva a következő vérzés első napjáig mennyi idő telik el. Menzesztől menzeszig tart egy ciklus. Ezzel kell számolni és így már lehet nem is késik vagy marad ki.


Egyébként kimaradhat, természetes ciklusban (is, mert fogamzásgátló mellett is) kimaradhat egy-egy. Ki kell zárni a terhességet. Lehet stressztől, nem volt alkalmasak a körülmények a menzeszhez, fogyott, vagy hormonzavar. Kettő esetében foglalkozik vele komolyabban a nőgyógyász.

2016. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd, hogy hónap végén jön meg, hanem a ciklust. 28 napot számolj.

Egyébként normális még 16 évesen.

2016. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút normális ez még. Akár több hónap is kimaradhat.
2016. máj. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy két ember elég nagy hülyeséget irt :) abszolút normális ha az oka az hogy meg nem állt be a menzeszed

Nálam pl 15 évesen sem volt normális mert nekem ciszta miatt maradt ki párszor

Hogy normális vagy sem az attól függ miert kesik

A korod miatt vagy mert baj van ;)

2016. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4, 5, nem értem miről beszéltek. május közepe van, ha hónap végén szokott megjönni, de legutóbb nem jött meg, akkor nyilván március vége volt az utolsó, május vége kimaradt. március vége óta eltelt 28 nap vagy eltelt 28 nap?
2016. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Nekem 5 éve van meg, és nem pontos, úgyhogy szerintem ez ennyi idősen viszonylag normálisnak mondható. Szörnyen sok dolog hat a ciklusra.

17L

2016. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Arról van szó, hogy nem lehet arra alapozni hogy hónap végén jön meg. Főleg tiniként, olyankor simán kimaradthat, ha kettő-három marad ki, akkor kell dokihoz menni és az OKÁ keresni, fogamzásgátlót elutasítani ha nincs rá szüksége (védekezés szempontból).

Tiniként én is rosszul számoltam, azt hittem rendszeresnek számít ha a hónapnak mindig az adott időszakában jön meg pl hó elején 10 körüli. De a nőgyógyász mondta el hogy nagyon nem az!


A ciklus 28-38 nap, egy hónap 28-30-31napos. Mert pl 28napos ciklusnál mindig előrébb csúszik 2-3 napot (28 és 30-31 közötti különbségnyit) és pár hónap után hó elején lesz, így természetes. Nekem is így van (tablettával szabályos a ciklusom, 28napos) hogy szépen jön előrébb minden hónapban. Tehát ha mindig hónap vége akkor ott nincs rendszeresség, hol hosszú a ciklusa, hol rövidebb.

2016. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!