Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának normális, ha...

A kutyának normális, ha menzesze van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szuka tüzel, ivarzik. Általában 6 havonta. Ilyenkor ajánlatos elzárni, hogy ne csinálják fel a kanok.
2011. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm (:
2011. jún. 6. 19:34
 3/12 xnorkax ***** válasza:
88%
Ilyenkor tüzel, azaz ilyenkor termékenyülhet meg. Normális. Ivartalanítással több ilyen nem lesz, ráadásul nem lesz vemhes, csomó betegségtől megóvhatod.
2011. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Az nem menzesz hanem tüzelés,ivartalanítani kellene!
2011. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
úgy hogy mondták előttem
2011. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
80%
Elöttem már mindenki mindent elmondott. És igazuk van.
2011. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 vroncsi00 válasza:
0%
Szerintem nem muszáj ivartalanítani ha kölyköket szeretnél. Ès mindenképp zárd el , de ha van egy kan fedezö akkor nem muszáj szal csak akkor ha nem akarod pároztatni meg persze ha párosztak hogy többet más kuty.-val ne pározzon.
2011. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

vroncsi00: hogy te egy mekkora felelőtlen vagy, minek kell egy olyan embernek ajánlgatni a pároztatást - pláne h azt sem tudod milyen kutyáról van szó.... (mert egy keveréknek annyira nem kéne pároznia és nem azért mert keverék, és mert ezért értéktelenebb lenne, hanem mert több százezer keverék kutyának nincs gazdája ma Magyarországon, így talán nem kéne még keverékeknek születniük) Ezen kívül egy olyan embernek ajánlgatni a pároztatást aki olyan szinten nincs tisztában a kutyákkal, h tudja h van olyan h a kutya tüzel, és h ilyenkor termékeny - ergo szaktudás nulla - irdatlan nagy felelőtlenség.


Inkább lenne annyi eszed h felhívod a figyelmét arra, h az ivartalanítással mennyit tesz a saját kutyája egészsége érdekében, hisz rengeteg betegségtől kíméli meg és hosszabbítja meg vele az életét. Ezen kívül ivartalanítani hozzátartozik a felelősségteljes gazda viselkedéséhez, hisz ezáltal nullára csökkenti annak az esélyét h hozzájáruljon a magyarországi kutyák számának növekedéséhez. Valamint a jövő évi ebadókor az ivartalanított kutyák gazdái mentesülnek az adófizetés alól.

2011. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Csilla Julianna ***** válasza:
50%

"Valamint a jövő évi ebadókor az ivartalanított kutyák gazdái mentesülnek az adófizetés alól." ez szerintem így nem igaz, csak ha menhelyről hoztad.

Egyébként én is javaslom az ivartalanítást, ha valaki tényleg ennyire nem tudja, hogy egy kutya hogy, és mikor szaporodik. És ha sétálni viszed, vigyázz, mert a fiú kutyák rohanni fognak utánatok !!!!!!!!!!!!!!

2011. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ez szerintem így nem igaz, csak ha menhelyről hoztad. "


Ha ivartalanított akkor csökken és ha még menhelyről is hoztad a kutyádat, tehát menehlyi és ivartalanított akkor nincs adó.

2011. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!