Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki használta a Tampax...

Valaki használta a Tampax tampont? Lehet itthon kapni valahol?

Figyelt kérdés
Nem nehéz az applikátort használni?
2016. máj. 14. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a 90-es évek elején... azóta sem láttam ilyet.Szerintem könnyebben lehetett felhelyezni mint a hagyományos tampont.
2016. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem a neten. Több helyen is lehet kapni.
2016. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rossmannban már láttam! Én anno használtam Ob applikatoros tampont, de az istenért nem sikerült normálisan használnom! :-D De csak ügyetlen voltam szerintem... Annyival jobb, hogy ugye nem matatsz magadban, de nekem az nem probléma!
2016. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni itthon a rossmannban. Én használtam tampax-ot most ősszel, külföldön voltam és nem volt o.b. és előbb jött meg, nem számítottam rá. Csak tampax volt így azt vettem. Nekem pocsék volt, a legrosszabb amivel valaha találkoztam. Nem nehéz az applikátort használni, viszont nekem nem ment fel olyan mélyre így a tampon, mint kézzel. Ez azért volt zavaró, mert ilyet még nem láttam, de ez a tampax nem széltében növekszik ahogy magába szívja a vért, hanem hosszában!!!! És mivel nem tudtam eléggé felrakni, ugye ahogy telt és növekedett hosszában, éreztem a hüvelybemenetnél hogy ott van, mintha ki akarna csúszni. Borzalmas volt. Nagy nehezen elfogyott, nem szívesen használtam el. Szóval ha ezt szeretnéd, akkor ajánlom először valami kisebb csomaggal vegyél, ha van olyan is, mert a nagyban 20 darab van. Van az o.b.-nak is applikátoros tamponja, és azzal semmi gondom nem volt soha.
2016. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossmannban van. Én is vettem és borzalmas! Sokkal tovább tart vele feltenni mint kézzel, de egyrészt hiába tettem fel mélyre, lecsúszott, pedig a hüvelygyűrűm az kirobbanthatatlan és más tamponnal nincs ilyen, tehát nem izomzati gond. Másrészt mindent átengedett alig szívott fel valamicskét, pedig nem erős napon használtam, hanem normál napon! :O Amikor kivettem láttam, hogy az egész szétment, egy hosszú gusztustalan vattacsík lett belőle. Azt hittem csak az az egy volt ilyen, de az egész csomag...
2016. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én, a családom és a barátnőim is már csak Tampaxot használunk. Én ráadásul már vagy 20 éve. Még a tesóm hozott anno külföldről.

Manapság leginkább a Rossmannban veszem. Super plus-t használok erősebb napokon és Super-t a kevésbé erősebb napokon.

Érdekes, de nekem hosszában csak picit növekszik és nem is érzem egyáltalán, mert elterül.

Régen nekem is előfordult, hogy nyomást éreztem használat közben, aztán rájöttem, akkor érzem ezt, ha nem tolom fel kellőképpen a tampaxot. Ekkortól már úgy alkalmaztam, hogy a műanyagos / keménypapíros részt félig behelyezem a hüvelybe és ekkortól tolom fel a tamponos részt. Ráadásul a vér hatására szétnyílik a vattás rész, hogy még több vért tudjon felszívni. A duzzadáskor elég jól elterül a hüvelyben. Ilyen gyárilag.

A videóban a sárga nem jó, mert becsípheti a bőröd. A kék a jó.

Gyorsabban felhelyezhető a tampax a tamponhoz képest. Higiénikusabb is. A szétnyílástól, szárnyképződéstől (videóban látszik), több vért szív fel.

https://www.youtube.com/watch?v=rASgU4SPD3U

Próbáld ki, pontosan olvasd el a használati utasítást és majd eldöntöd, melyiket is használd a jövőben.

2016. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!