Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg a menstruációm,...

Nem jön meg a menstruációm, pedig egy hete érzékeny a mellem és fájdogál a hasam. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A múlt havihoz képest már késett egy hetet. Tegnap már jobban fájt a hasam, gondoltam végre meg fog jönni, de semmi.

Terhes biztos nem vagyok mert nem feküdtem le néhány hónapja senkivel.

Szerintetek mi lehet az oka? Miért késik folyton? Esetleg a fogamzásgátló segíthet beállítani a menstruációm??

21L



2016. máj. 18. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Elöször si azt felejtsd el, hogy a fogamzásgátló "beállítja" a menzeszt!!

Ugyanis NEM állít be semmit, hanem megszünteti a saját hormonszabályzást, és helyette a gyógyszerben lévö hormonok veszik át az irányítást, és okoznak megvonásos vérzést - ami csak a hormonszint csökkenését jelni, semmi köze a menzeszhez. Ez igen veszélyes, mert a hormonszabályzásodat megszünteti és adott esetben késöbb sem tud helyreállni.


Ami meg a rendszeresen egy heti késést illeti, ez mit jelent pontosabban?

Mert ha azt, hogy egy évek óta müködö ciklos hossza változik, akkor nem árt elmenni orvoshoz és megkeresni, mi az oka.

Viszont ha csak annyit jelent, hogy a naptári dátumhoz képest tolódik el, akkor a ciklusod hossza több, mint egy hónap - ami alapesetben nem baj, böven belefér a normál határok közé.

2016. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyjából megjön időben de olyan hogy pl pontosan tizedikén jöjjön meg, sosem volt. Legtöbbször késik valamennyit.

Igaz, eszméletlen sok a vizsgám, ideges vagyok mostanában de nem foghatom mindig az idegességre.

Ma már nagyon el vagyok keseredve hogy nem jön meg hiába vagyok rosszul. Semmit nem tudok tervezni sem mert ha hirtelen megjön akkor hihetetlenül görcsölök.

Ezért gondoltam a fogamzásgátlóra már végső esetben hátha segít. De szerintem el fogok menni orvoshoz mert ez így nem mehet tovább.


Annyira köszönöm hogy válaszoltál nekem!:) Ment a zöld!

2016. máj. 18. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, írd meg - akár privátban is lehet -, hogy minkor volt az utolsó 4-5 menzeszed. Akkor talán többet tudok mondani.
2016. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Juj köszönöm szépen! Holnap megírom neked délután ha hazaértem:)
2016. máj. 18. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!