Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pecsételő vérzéssel lehet...

Pecsételő vérzéssel lehet elkezdeni fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Most jött meg de gyenge a vérzésem, néha ilyen néha nem, ma kéne elkezdenem a symicia nevű fogamzásgátlót és ilyen vérzéssel is elkezdhetem? És mennyi az esélye hogy esetleg meddő leszek tőle vagy a szedése mellett teherbe esem?
2016. máj. 19. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ez már a menstruáció, akkor kezdd el. De ha minden nap este 10-kor akarod bevenni, akkor ma este 10-kor vedd be az első szemet.

Kicsi az esély. Ha rendesen szeded, nem leszel terhes. Figyelj arra, hogy mi csökkenti a hatását. Meddő nem leszel tőle, szerintem ez baromság. Akkor nem szedné senki, ha ilyen mellékhatása lenne.

2016. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ez elvileg már a menstruáció de szinte nem is vérzek. Csak a hasam fájt és pont időben is jött meg. De köszönöm a választ.
2016. máj. 19. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Minimális az esélye a teherbe esésnek, meddő nem leszel tőle, ez hülyeség, akkor senki nem szedné. Sok betegség kockázatát csökkenti, viszont a vérrögképződését növeli, ezért érdemes figyelni magadra. Sok gyógyszer és egyes gyógynövények is csökkentik a hatását, például az orbáncfű tilos mellette, illetve antibiotikum szedése esetén ki kell egészíteni a védekezést óvszerrel, már az első naptól!

Szerintem kezdheted szedni, figyelj rá, hogy mindennap lehetőség szerint ugyanabban az időpontban vedd be, én pl este 7-kor szedem, mert addigra biztosan hazaérek és be tudom venni. Az első időszakban hányás, fejfájás, mellfeszülés és ingerlékenység szinte mindenkinél előfordul, 2-3 hónap kell, míg a szervezeted rááll a hormonokra.

2016. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!