Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek a teafa olaj+shea vaj...

Akinek a teafa olaj+shea vaj segített a hüvelygombán, mennyi idő alatt gyógyult meg? Csak este használtátok?

Figyelt kérdés
Én napközben is, és pár nap alatt rengeteget javult!!!
2016. máj. 19. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia. Bocsi, honnan tudjam, hogy Nekem van-e hüvelygombám?
2016. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pl. orvos :)? De azért elég jellegzetes tünetei vannak...
2016. máj. 19. 17:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Ne használj shea vajat és teafaolajat hüvelygombára, egyik sem a hüvelybe való. Tenyésztés, és annak megfelelő, célzott kezelés, a többi csak árt. A teafaolaj emellett nagyon irritáló illóolaj, még bőrre sem szabad kenni, nem hogy nyálkahártyára.
2016. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
68%

mivel nem csak a teafát helyezi fel a hüvelybe, hanem shea vajban, ezért nem irritálja. És azt írta, hogy segített neki.

Sokszor egyébként pont hogy a gyógyszer nem segít.

2016. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó! Igazad van! Mindkettő nagyon tiszt, és megteszem a szükséges intézkedéseket, higy minél higiénikusabban kezeljem ezt az érzékeny részem.
2016. máj. 19. 19:45
 6/19 anonim ***** válasza:
A fő gond itt a pH-értékkel és a shea vaj zsíros állagával van, lehet, hogy időszakosan jobban érzed magad tőlük, de ahogy a shea vajas "bevonatot" leküzdi a hüvelynyálkahártya, vissza fognak térni a panaszok. Pontosan hova alkalmazod ezt a keveréket, hüvelybe vagy a külső részre?
2016. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Belülre, kúpként használom. Úgy gondolod, h elviszi a pH-t? A teafa savas karakterű, nem?
2016. máj. 19. 20:40
 8/19 anonim válasza:
nem akarom szidni a gyógyszereket, mert én is orvoshoz járok, ha kell és gógyszert használok, de a gyógyszerek, kúpok is rengeteg vivőanyagot tartalmaznak a hatóanyag mellett, tartósítót, stabilzátort, szinezéket, stb. Ezek konkrétan fel is szívódhatnak bizonyos mértékig....csak a shea vaj védelmében....
2016. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Elég bonyolult ez a téma, mert sem a shea vajnak, sem a teafaolajnak nincs pH-értéke, viszont ugye a hüvelynek savas a közege, amit én semmiképp nem bontanék meg egy olajos, zsíros keverékkel. A shea vaj ráadásul a kúpokkal ellentétben nem patikai tisztaságú, a teafaolaj pedig még hígítva is mar, de mivel a hüvelyben nincsenek érzőidegek, nem érzed. A zsíros állag enyhítheti a viszkető érzést, mert lényegében bevonja a hüvelyt, de ahogy korábban is írtam, ahogy ez lekopik, visszajönnek a tünetek. Én sem rajongok a gyógyszerekért, de a gomba nagyon kényes dolog, jobb időben megszabadulni tőle, főleg, ha kiderül, hogy esetleg nem is gomba van a háttérben. Válts illatmentes, savas lemosóra, és egy tejsavas irrigálás sem árt, de én tényleg elmennék csináltatni egy tenyésztést, mert mindig benne van, hogy talán nem is gomba.
2016. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. tenyésztés alapján mondom, hogy gomba. az orvos teletömött (alul-felül) gyógyszerekkel/kúpokkal, és semmi...

(pH-ja minden vízoldható dolognak van. a sheavaj, nem oldódik, így annak valóban "nincs", de a teafa olaj icipicit igen, és az már elég.)

2016. máj. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!