Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vizesedik a bokám és a...

Mitől vizesedik a bokám és a hasam? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem iszom semmi alkoholt, és felírtak egy olyan vízhajtót (spiron), ami májjal kapcsolatos vizesedésre való, de attól még rosszabb, inkább nem szedem, mert akkor sokkal jobban vagyok, semmim nem fáj.


Felírtak egy bizonyos ursofalk nevű gyógyszert is, amit ha szedek, hasmenésem van tőle, ezért abba hagytam, így már az sincs.


Következtetés: ha nem szedem ezeket a gyógyszereket, akkor a vizesedésen kívül semmi bajom nincs!


Étvágyam az van, ami túl jó is, mert mindent megennék, csak pénz is kell ahhoz :D


Közérzetem is jó lenne, kedvem is jó lenne, ha nem lenne ez a vizesedés... tudok pisilni, de csak picit. Reggel jobban, napközben viszont csak egy kicsit csurog.


Amúgy a vizesedés azóta tart, mióta kijöttem a kórházból, ahol a betegtársaim ilyen 70-90 év közötti nénik voltak, akik közül az egyik mindig idegesített olyannyira, hogy már az orvostól kértem nyugtatót. Mindent figyeltek amit csinálok, odajött, kérdezgetett, önmagát ismételgette, a másikról meg eszméletlen büdös széklet szag jött....

Ezt kellett figyelnem, és pont ezek óta van ez...


Régebben valami trasicor vízhajtót kaptam ilyen esetben, de azt meg idehaza kivonták a forgalomból, pedig az kiűzte belőlem a vizet.


Egyébként párkapcsolati problémáim is vannak mostanában, amitől keletkezett ez az egész.

Amúgy lelki okokra, stresszre is gyanakszom.



2016. máj. 24. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A kávé vízhajtó hatású. Nekem mindig kell utána menni pisilni. A tea is jó, és az alkohol is.
2016. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondom, az alkoholt nem iszom, mert ha ránézek, attól az egytől rosszul vagyok. Csalánteát iszom, mert az vízhajtó.
2016. máj. 24. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Miért vizesedsz pontosan? Stressztől egyáltalán nem szoktak, vízhajtót pláne nem adnak enyhe ödémára. Vese, szív, máj vagy milyen bajod van? (Olyan nincs, hogy egy vízhajtó csak egy adott szervre jó, a különbség csak annyi, hogy kell-e mellé kálium vagy sem, ugyanúgy használják mindenféle dologra ezeket a szereket.)
2016. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Változókortól (menopauza) is lehet? Mert utána néztem, és az alacsony ösztrogén szintet írják erre, illetve szövődménye lehet ennek a szervekre való kiterjedés.
2016. máj. 24. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Akár lehet. Pajzsmirigyed rendben? De ezt nem neked kell kitalálni. Nincs a papírjaidon valami, hogy mi bajod?


Az ursofalk egy epekőoldó. Májbetegséged van?

2016. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyemet nézték, elvileg azzal minden rendben van :) ggt értékem volt megemelkedve, de ennek tüneteit sem érzékelem, mert jó az étvágyam is, hasiultrahang sem mutatott konkrétumokat, hogy még a háziorvosom is elkezdi a leleteimet nézegetve, hogy önnek valami rejtélyes betegsège van...
2016. máj. 24. 18:03
 7/7 A kérdező kommentje:

A lényeg: hogyan lehet a vizet gyorsan kihajtani??? Már zöldteát is el fogok kezdeni, mert abban antioxidáns is van ami a májat, epét is védi, erősíti.

Ja és korpafűvel is próbálkoztam, mert egyik ismerősömnek a májbetegségéből fakadóan segített neki, szó szerint helyre jött, mert ugye az arravaló.

Nekem viszont az sem.

A csalánteától tudok reggelente pisilni bővebben. Amúgy ez előtt a menopauza szinte összes tűnetét tapasztaltam, és amikor néha megvan, akkor kevésbé dagad a bokám.

2016. máj. 24. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!