Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért gyulladnak be mindenhol...

Miért gyulladnak be mindenhol a szőrtüszőim?

Figyelt kérdés

Begyulladnak a szőrtüszőim, benőnek a szőrszálak, a lábamon a hónaljamon, ott lent is.. Mit lehet ellene tenni? (Nagyon csúnya, jön a nyár és szégyellem magam)

17/L



2016. máj. 30. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem a borotvátol?
2016. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz, nekem baromi érzékenyek, gennyes pattanás lesz belőlük, még arcon is ahol nem szőrtelenítek (állon) mégis.

Kaptam rá Dalacin T oldatot és azóta megszűnt, 2 nap alatt leviszi a nagyon csúnyákat és megelőzi a többit.

Amúgy a cukros vagy kávézaccos heti 1-2x radírozást ajánlom, simán a tusfürdőhöz keverem és néha szivaccsal eldolgozom, van amikor a kezemmel, nekem nem csak puha lett a bőröm, de nincsenek azóta benőtt szőrszálaim.

2016. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gyantáztatom.

Minden zuhanyzásnál radírozom luffa szivaccsal, néha cukros-mézes-citromos radírt is készítek, de akkor elmegyek bőrgyógyászhoz és feliratom vele, köszönöm. :)

2016. máj. 30. 12:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért a Dalacinnal óvatosan, nem tartom jó ötletnek, hogy az egész testedet antibiotikummal kenegesd. Sajnos ez alkati kérdés, el kell hagyni a gyantát, és valami kíméletesebb módszert választani. Érdemes a cukrodat is megnézetni, kezdődő cukorbetegség okozhat ilyen tüneteket.
2016. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyanta helyett mégis mit?
2016. máj. 30. 13:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Borotva, elektromos borotva, epilátor, krém.
2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
borotva nem szedi ki teljesen, pöttyös marad, nagyon gyorsan visszanő, epilátor sok idő, gyanta ritkít
2016. máj. 30. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos minden módszernek megvannak a hátrányai, viszont ha nálad a gyanta ilyen problémákat okoz, azon csak azzal tudsz segíteni, ha más módszert használsz, magától ez nem fog meggyógyulni.
2016. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gyanta előtt borotváltam, ugyanez volt...
2016. máj. 30. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos vagy begyulladnak (bőrgyógyásszal tárgyalj erről hogy mit lehet tenni, krém, gél, oldat, a dalacin a már kialakultakat tényleg lehúzza, főleg ha valami bőrgond okozza, nem kell folyamatosan kenni, csak ott ahol nagyon gáz és gyantázás után. kozmetikus csinálja vagy otthon csinálod? hideg vagy meleg gyantával? cukorgyanta?) vagy naponta-2naponta borotválja az ember vagy szőrtelenítő krémet használ.

Az én kozmetikusom megmondta hogy neki pl az egész lába és bikini vonala nem bírja... pöttyös és gyulladt lesz, így ő akinek ilyen annak nem ajánlja ha csúnya. Vagy vagy... Vagy csúnya vagy gyakrabban nyúlsz hozzá. :\ Én is inkább két naponta nekiállok (először szőrnövekedéssel megfelelően, utána ellentétesen) mint a sok viszkető begyulladt szőr...

2016. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!